Eylül Ayında Gidilecek En Güzel 5 Yer

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Eylül Ayında Gidilecek En Güzel 5 Yer

Yazar Duygu Tunçer   /     31 Ağu, 2017  /     Gittim Gördüm  /     , , , , , , ,

Yaz ayının yavaş yavaş bitmeye hazırlandığı güzel ay Eylül yarın başlıyor. Yazın son demlerini yaşayabileceğiniz ve keyifle gezebileceğiniz en güzle noktaları keşfetmeye hazır mısınız? Eylül ayında nereye gidilir? Eylül’de en güzel sahiller nerelerde? Biliyor musunuz? Hadi gelin keşfedelim.BOZCAADA

Çanakkale’nin en güzel adası olan Bozcaada, kesinlikle Eylül ayının en güzel yaşandığı yerlerden. Özellikle 4-5 Eylül’deki bağ bozumu şenlikleri burada olmanız için en güzel zamandır. Herkes traktörlere biner, işçilerle beraber bağlara gider. Adada açılan şarap stantları ise başka bir güzeldir. Akşam hafiften eser rüzgarın güzelliği ile muhteşem bir balık keyfi yaşayabilirsiniz. Bu güzel adayı hiç görmediyseniz Eylül ayı en güzel zaman!

ASSOS

Behramkale veya Assos! Çanakkale’ye 100 kilometre uzaklıktaki Assos, Edremit Körfezi ile Midilli’nin tam karşısındadır. Mavi bayraklı denizi, Kaz dağlarının temiz havası ve tabi ki arkeolojik kalıntıları ile her yıl pek çok turisti konuk etmektedir. Havanın ve denizin en güzel zamanı Eylül ayıdır. Ayrıca en güzel zeytinyağları, köy biberleri de buradadır. Benden söylemesi.

NEMRUT

Türkiye’nin dört bir yanında en farklı yerleri gezip görebilir, en özel lezzetleri tadabilirsiniz. Nemrut’ta bu yerlerden biri! 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı gölgesinde harika bir Eylül ayında; ve dev heykelleri, Arsameia (Eskikale), Yenikale, Karakuş Tepe ve Cendere Köprüsü Nemrut Dağı Milli Parkını keşfedebilirsiniz.

AMASRA

Eylül ayında tüm mevsimlerden daha da güzel olan Amasra! Akşam balık ve salata keyfini denize sıfır yaşayabileceğiniz, Karadeniz’e doğru uzanmış yarımada da gündüzleri tarihi mekanları gezip, denize girebileceğinizi bilmelisiniz. Kolay ulaşımı ile bu yıl siz de kesinlikle Amasra’yı keşfetmelisiniz. Daha önce de geldiyseniz birde Eylül ayında gelmelisiniz! Amasra gezilecek yerler listesi yapmak için tıklayın!

DATÇA

Yat turizminin kalbinin attığı, doğal güzellikleri ile herkesin hayran kaldığı tatil cenneti Datça! Doğa ve su sporları ile her zaman gelebileceğiniz, harika bir tatil geçirebileceğiniz Datça bu yıl Eylül ayı için sizi de konuk edebilir.
Eylül ayı için tavsiyelerim devam edecek. Ancak yazın son günlerini en güzel şekilde yaşamak isteyenler için kesinlikle fırsatlar kaçmamalı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*