Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Eylül Ayında Gidilecek En Güzel 5 Yer

Yaz ayının yavaş yavaş bitmeye hazırlandığı güzel ay Eylül yarın başlıyor. Yazın son demlerini yaşayabileceğiniz ve keyifle gezebileceğiniz en güzle noktaları keşfetmeye hazır mısınız? Eylül ayında nereye gidilir? Eylül’de en güzel sahiller nerelerde? Biliyor musunuz? Hadi gelin keşfedelim.bozcaada, bozcaada otelleri

BOZCAADA

Çanakkale’nin en güzel adası olan Bozcaada, kesinlikle Eylül ayının en güzel yaşandığı yerlerden. Özellikle 4-5 Eylül’deki bağ bozumu şenlikleri burada olmanız için en güzel zamandır. Herkes traktörlere biner, işçilerle beraber bağlara gider. Adada açılan şarap stantları ise başka bir güzeldir. Akşam hafiften eser rüzgarın güzelliği ile muhteşem bir balık keyfi yaşayabilirsiniz. Bu güzel adayı hiç görmediyseniz Eylül ayı en güzel zaman!

assos, Assos otelleri

ASSOS

Behramkale veya Assos! Çanakkale’ye 100 kilometre uzaklıktaki Assos, Edremit Körfezi ile Midilli’nin tam karşısındadır. Mavi bayraklı denizi, Kaz dağlarının temiz havası ve tabi ki arkeolojik kalıntıları ile her yıl pek çok turisti konuk etmektedir. Havanın ve denizin en güzel zamanı Eylül ayıdır. Ayrıca en güzel zeytinyağları, köy biberleri de buradadır. Benden söylemesi.

nemrut, nemrut dağı

NEMRUT

Türkiye’nin dört bir yanında en farklı yerleri gezip görebilir, en özel lezzetleri tadabilirsiniz. Nemrut’ta bu yerlerden biri! 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı gölgesinde harika bir Eylül ayında; ve dev heykelleri, Arsameia (Eskikale), Yenikale, Karakuş Tepe ve Cendere Köprüsü Nemrut Dağı Milli Parkını keşfedebilirsiniz.

amasra, amasra otelleri, amasra gezilecek yerler

AMASRA

Eylül ayında tüm mevsimlerden daha da güzel olan Amasra! Akşam balık ve salata keyfini denize sıfır yaşayabileceğiniz, Karadeniz’e doğru uzanmış yarımada da gündüzleri tarihi mekanları gezip, denize girebileceğinizi bilmelisiniz. Kolay ulaşımı ile bu yıl siz de kesinlikle Amasra’yı keşfetmelisiniz. Daha önce de geldiyseniz birde Eylül ayında gelmelisiniz! Amasra gezilecek yerler listesi yapmak için tıklayın!

datça, datça otelleri

DATÇA

Yat turizminin kalbinin attığı, doğal güzellikleri ile herkesin hayran kaldığı tatil cenneti Datça! Doğa ve su sporları ile her zaman gelebileceğiniz, harika bir tatil geçirebileceğiniz Datça bu yıl Eylül ayı için sizi de konuk edebilir.
Eylül ayı için tavsiyelerim devam edecek. Ancak yazın son günlerini en güzel şekilde yaşamak isteyenler için kesinlikle fırsatlar kaçmamalı.

Related posts

Kapadokya için şimdi en güzel zaman!

Duygu Tunçer

İzmir’in En Güzel 6 Plajı

Duygu Tunçer

Vizesiz Gidilen Ülkeler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.