Gezilecek Yerler
Sosyal Medya

Facebook’a kadın dokunuşu!

Sosyal medya dünyasının yaratıcı ismi Facebook her geçen gün küçük değişiklikler, yenilikler yapmaya devam ediyor. Facebook’ta aradığınız her şeye kolaylıkla ulaşma, en küçük ikonların bile ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki, neden küçük değişikliklere ihtiyaç duyuluyor?

En son geçtiğimiz hafta logosunda küçük değişiklikler yapan sosyal medya devi, diğer taraftan ikonlarını da ön plana çıkarmaya başladı. Görenlerin hemen algıladığı şey, “sosyal medyada kadın dokunuşu” oldu. Arkadaşlık ve grup ikonunda da büyük bir değişikliğe gidildiği gözlerden kaçmadı.

facebook

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya aracı Facebook, eski ‘arkadaş’ ikonunda erkek silueti önde kadın silueti arkada dururken, yeni tasarlanan ikonda ise tam tersi bir görüntü çizilerek kadın silueti öne alındı. . Yeni tasarımla birlikte kadın figürünün erkeğin önünde yer aldı.

Bu durum tabi ki Facebook’ta kadın devrimi olarak adlandırıldı. Ekip şefi Caitlin Winner tarafından yapılan açıklamada; “Sembole bakıldığında, erkek simgesi son derece simetrikken, kadın simgesindeki bir omuzun, erkek omuzu biçiminde algılandığını fark ettim. Hastalıklı bir gözle bakmadım aslında, sadece farkındalığın ön plana çıktı ve açıkçası o yanlış omuz beni çok rahatsız etti” dedi. Bakalım bundan sonraki değişikliklerde ne gibi sürprizler bizi bekliyor?

Related posts

Instagram’da bu hashtag yasaklandı!

Duygu Tunçer

Sosyal medyanın engellendiği bir ülke daha!

Duygu Tunçer

Dünyanın Bir Ucuna Uzanan Gerçek Bir Hikaye…

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.