Gezilecek Yerler
Sosyal Medya

Facebook’ta seçim sürprizi sizi bekliyor!

7 Haziran Pazar günü yapılacak olan seçimlerin ardından neler yaşanacak bilinmez ancak burada farklı bir konuya değineceğim.

Facebook’un aslında yurt dışında çok sık uyguladığı bir sistem var. Ülkelerde yapılan yerel seçimler için her defasında farklı hazırlıklar içine giren Facebook, bu kez Türkiye içinde bir sürpriz hazırladı. Daha önce yapılan açıklamada “ABD, İngiltere, İskoçya ve Hindistan ile Avrupa Birliği Parlamentosu’ndaki çeşitli seçimlerde uygulanan “Oy veriyorum” özelliği, 7 Haziran Genel Seçimlerinde de kullanıma açılacaktır” denildi.

Facebook hesabısınız varsa haber kaynaklarının en üstünde, “Seçimler bugün. Oy verdiğini paylaş ve daha fazla bilgi al” ifadelerini içeren bir mesaj göreceksiniz. Mesajın altındaki “Oy veriyorum” butonuna tıklayan kullanıcılar, hangi partiyi tercih ettiklerinin bilgisini girmeden, oy kullandıklarını arkadaşlarına duyurabilecek. Daha önceki yıllarda yapılan bu uygulamada Hindistan’daki seçimlerde ise 4 milyondan fazla kişi, oy kullandığı bilgisini Facebook arkadaşlarıyla paylaşmıştı. Bakalım bizi neler bekliyor? Uygulama sonucunda kullanım oranı ne olacak?

Related posts

Sosyal Medya 2015 Görsel Boyutları

Duygu Tunçer

Sosyal medyanın engellendiği bir ülke daha!

Duygu Tunçer

Instagram’da bu hashtag yasaklandı!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.