Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Fethiye Gezilecek Yerler

Keyifli bir yaz tatilinin adresi olan ve her yıl milyonlarca insanı konuk eden Fethiye özellikle Ölüdeniz ile eşsiz bir tatil keyfi sunuyor.

Türkiye’nin en güzel plajlarından birine sahip olan Fethiye hayal ettiğiniz tatil için size hem uygun otelleri hem de en güzel tatil seçeneklerini bir arada veriyor. Tabi ki erken rezervasyon ile tatilinizi alırsanız, sizden daha keyiflisi yok.
Sizde bu yıl için tatil planlarınızı Fethiye’den yana yapmak isterseniz, keyfini çıkaracağınız ayrıcalıklı bir tur için Fethiye gezilecek yerler listesi yapmalısınız.

Ölüdeniz Fethiye

Fethiye’ye 12 kilometre uzaklıktaki Ölüdeniz tabi ki yaz sezonu boyunca milyonlarca turist konuk etmektedir. Deniz, kum ve güneş keyfini en ayrıcalıklı yaşayacağınız nokta Fethiye Ölüdeniz’dir.

Kayaköy

M.Ö. 3 binlere kadar uzanan geçmişi ile bilinen Kayaköy kesinlikle gezilip görülecek yerler listesinde bulunmalıdır. 19. Yüzyıldan kalma taş yapı kalıntıları hayalet şehir görünümündeki Kayaköy’ün daha da merak edilmesini sağlıyor.

Saklıkent Kanyonu

Xsantos Antik Kenti yakınındaki Saklıkent Kanyonu, Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay üzerinde yer almaktadır. 18 kilometre uzunluğunda, 200 metre yüksekliğinde olan milli park, trekking, rafting ve safari organizasyonları ile isminden sıkça söz ettirir.

Kelebekler Vadisi Fethiye

Ölüdeniz’den kalkan tekneler ile ulaşımın sağlandığı eşsiz bir yerdir. Vadiye tırmana bilir ve en güzel koylarda denize girebilirsiniz. 350-400 metreye ulaşan vadi endemik türleri, sessiz ve huzurludur. İsterseniz vadide çadır veya ağaç evlerde konaklayabilirsiniz.

Çalış Plajı

Fethiye ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Çalış Plajı, Caretta Caretta cinsi kaplumbağaların yumurtalarını bıraktığı meşhur 17 plajdan biridir.

Kabak Koyu

1987 yılına kadar ayak basılmamış, buzul çağından etkilenmediği için yapısını korumuş olan eşsiz bir koydur. Koyun hemen yakınında bulunan Likya yolunda yürüyüş yapabilir, yüzlerce kelebek ve kuş türünü barındıran Aladere Şelalesini görebilirsiniz.

12 Adalar

Kızılada, Delikli Adalar, Yassıca Adalar, Tersane Adası, Domuz Adası ve diğerlerine uğranan turlarda Kleopatra Hamamı, Bedri Rahmi Koyu, Göbün Koyu, Şövalye Adası ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Tlos Antik Kenti

Fethiye’nin 42 kilometre doğusundaki Yaka Köyünde bulunan Tlos Antik Kenti, Likya Bölgesinin en önemli yerleşim yeridir.

Letoon Antik Kenti

1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alına ve Zeus’tan hamile kaldığına inanılan tanrıça Leto’nun adını verildiği antik kent, Leto, Artemis, Apollon tapınakları, manastır, çeşme ve Roma tiyatrosu kalıntıları ile görülmeye değerdir.

Telmessos Antik Kenti

Apollon’nun oğlu Telmessos’tan ismini alan ve tarihte birçok kültüre ev sahipliği yapmış olan tek yerleşim kentidir. Kaya mezarları, lahit mezarlar ve tiyatro kalıntısı göreceğiniz detaylardandır.

Dalyan Kral Mezarları

Dalyan Kral Mezarları’nı görmek için her yıl milyonlarca insan buraya akın eder. Muhteşem görüntüsü ile sizi kendisine hayran bırakacak olan ve . Kbid ve Kaunos adlarıyla da anılan antik kentin fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.

Fethiye gezilecek yerler listesi yaparken kesinlikle Türkiye’nin En Güzel 9 Plajı yazıma göz atın ve Fethiye’de en güzel denize girilecek noktayı hemen bulun!
Related posts

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gereken Şeyler Var!

Duygu Tunçer

Amasra için en güzel zamanlar geliyor!

Duygu Tunçer

Paris Disneyland Turu

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.