Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm Yurtdışı Gezilecek Yerler

Floransa Gezilecek Yerler

Sanatın başkenti olarak bilinen Floransa, hayal ettiğiniz gibi büyüleyici havası ve tabi ki tarihi eser tadında sokakları ile en keyifli tur seçeneklerini yakalamanızı sağlayacaktır. Floransa gezilecek yerler listesi yapmak ve en keyifli tur seçeneklerinden birini planlayarak hareket etmek isterseniz fırsatların ne kadar da çok olduğunu siz de göreceksiniz.Arno Nehri çevresinde güzel bir tur için Floransa’yı yakından tanımak ve gitmeden gezilecek görülecek yerleri listelemek gerekir. Bunun için kendinize yapabileceğiniz liste için doğru yerdesiniz.

Piazza del Duomo

Floransa’nın en önemli meydanı olan Duomo Meydanı her yıl pek çok insanın gittiği ve keyifle gezdiği yerlerin başındadır. Floransa Katedrali (Duomo), Giotto’nun Çan Kulesi, Aziz Giovanni Vaftizhanesi, Museo dell’Opera del Duomo gibi önemli yapıları gezip görmelisiniz.

Floransa Katedrali

Floransa’nın simge yapısı olan Floransa Katedrali 13. yüzyılda Arnolfo di Cambio 463 basamakla çıkılabilen kubbe yapısı ile dikkat çeker.

Giotto’nun Çan Kulesi

Floransa gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan Giotto’nun Çan Kulesi 84,7 metredir. 414 basamakla çıkabilen 1359 yılında tamamlanan kuleden harika manzarayı incelemelisiniz.

Aziz Giovanni Vaftizhanesi

Aziz Giovanni Baptisteri Duomo Meydanı’nın en önemli yapılarından biri olan 1059 – 1128 yılları arasında eski bir Roma tapınağı üzerinde olduğuna inanılan 13. Yüzyıldan kalma yapıdır.

Ponte Vecchio

Eski Köprü şehrin en eski yapılarındandır, Uffizi ve Medici Sarayı’nı birbirine bağlayan köprü 1345 yılında yapılmıştır.

Santa Croce Bazilikası

Galileo, Michelangelo, Dante, Machiavelli gibi pek çok önemli kişilerin anıt mezarının olduğu Santa Croce Bazilikası, Floransa’nın en güzel bazilikalarındandır. 13. yüzyılda inşa edilen bu yapı içerisinde Bardi ve Peruzzi Şapelleri de bulunuyor.

pitti-sarayi

Pitti Sarayı

Pitti Ailesi için 1457 yılında yapılmış olan saray, 16. yüzyıllarda Medici Ailesi’ne satılmış ve içerisinde Palatine Galerisi, Kral Daireleri, Modern Sanat Galerisi, Porselen Müzesi ve Kostüm Galerisi bulunmaktadır.Signoria Meydanı

Floransa’nın en büyük 2. Meydanı olan Signoria Meydanı, “Davud” heykelinin taklidi ile ün yapmıştır.

Vecchio Sarayı

14.yüzyılda inşa edilmiş olan Vecchio Sarayı, 16.yüzyıldaki gördüğü son yenileme ile günümüze kadar gelmiştir.

boboli-bahceleri

Boboli Bahçeleri

18.yüzyıldan sonra halkın ziyaretine açılmış ve 1550 yılında yapılmış olan harika bir yerdir. Amfi tiyatro, Giusto Utens’in Boboli Bahçeleri Ay Tabyası resmi, Porselen Müzesi burada yer almaktadır.

Floransa gezilecek yerler listesi arasından kendiniz için en güzel tur planını hemen yapmalı hatta erkenden uçak bileti ve konaklama seçeneklerini değerlendirerek planlarınızı yapabilirsiniz.

Related posts

En Çok Gidilen Vizesiz Ülkeler

Duygu Tunçer

Türkiye’de Gezilecek Yerler 3

Duygu Tunçer

Kayak Turları ve Kış Otelleri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.