Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Frankfurt Gezilecek Yerler

Main nehri kıyısında kurulmuş olan Frankfurt, Almanya’nın beşinci büyük şehridir. Hessen eyaletinin en büyük şehri olan Frankfurt am Main farklı şehir yapısı ile dikkat çekmektedir.

Frankfurt gezilecek görülecek yerleri ile sizi bekleyen en keyifli seçenekleri sunacaktır. Sizde bu ayrıcalığı yaşamak isterseniz Almanya’nın sevilen şehri Frankfurt’u yakından tanımalısınız. Özellikle tur seçeneklerini değerlendirmeden hatta kendi tur planınızı yapmadan, görmeniz gereken yerlerin listesini önceden yapmalısınız.

Römerberg Meydanı

Alman mimarisinin en iyi örneklerinden olan Römereberg Meydanı, tarihi yapıları, belediye binası, şehrin büyük katedrali olan Frankfurt Katedrali ile sizi konuk eder. Çatıların sivri olduğu, ahşap kaplı olan ön cepheleri ve farklı yapıdaki pencereleri ile şehri gezebileceğiniz pek çok noktasının başında gelmektedir. Römer Meydanı’nda ayrıca alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar, kafeler ve restoranlar bulunuyor.

Frankfurt Katedrali

Gotik mimarinin en iyi örneklerinden olan 14. yüzyılda ait Frankfurt Katedrali (Cathedral of St Bartholomew), 95 metrelik yükseklikteki kulesi ile şehri en güzel noktadan izlemenizi sağlamaktadır.

Palmengarten

Frankfurt’un en büyük yeşil alanlarından biri olan dev botanik bahçesi, 1871 yılında özel olarak yapılmıştır. Suni gölü ve göl çevresinin güzelliği ile sizi de mest eder.

St Paul Kilisesi

St Paul Kilisesi (Paulskirche), Alman parlamentosunun ilk ortak noktasıdır. 1848 yılında kırmızı kum taşından yapılmış olan kilise Neoklasik mimarisi ile bilinmektedir.

Eiserner Köprüsü

Römberg ile Sachsenhausen bölgelerini birbirine bağlayan köprü 1868-1869 yılları arasında yapılmıştır. Köprü araç trafiğine kapalıdır. Frankfurt manzarasını buradan da izleyebilirsiniz.

Main Tower

200 metre yüksekliği ile 2000 yılında açılan Frankfurt’un en yüksek binası olan Main Tower, ücret karşılığı teras ve gözetleme kulesine çıkıp şehri görebileceğiniz yapıdadır.

Goethe’nin Evi

16.yüzyıldan kalma evde Johan Wolfhang Goethe‘nin doğup büyüdüğü bilinmektedir. Frankfurt’un Grosser Hirschgrabern caddesinde yer alan Goethe’nin evini gezebilir ve aslında tarihe şahitlik edebilirsiniz.

Alte Oper

1880 yılında yapılan Alte Oper (Eski Opera Binası) 2.Dünya Savaşı’nda zarar gördüğü için 1970’lerde restore edilerek günümüzdeki halini almıştır. Sergi, konser, etkinlik ve kongre denildiği zaman Frankfurt’ta aklınıza ilk gelecek yerdir.

Senckenberg Müzesi

1904 -1907 yılları arasında yapılmış olan ve geniş bir dinozor iskeleti koleksiyonunu size sergilemek için bekleyen müzedir. Frankfut’un en büyük doğa müzesi olan Senckenberg Müzesi (Senckenberg Natural History Museum), 2000 çeşit kuştan oluşan farklı bir koleksiyona da sahiptir.

Museumsufer

Frankfurt’ta gezilip görülmesi gereken en önemli yerler arasında yer alan Museumsufer’de modern sanatlar, film ve fotoğrafçılık, teknoloji, iletişim, tarih ile ilgili en güzel detayları bulabilirsiniz.

Frankfurt Zoological Garden

4500‘den fazla hayvanın bulunduğu 1858 yılında kurulan Almanya’nın en eski ikinci hayvanat bahçesi  Frankfurt Zoological Garden kesişnlikle gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Haus Wertheym

Frankfurt’un en ünlü restoranları arasında yer alan 1479 yılından bu yana dek geleneksel yemekleri ile bilinen Haus Wertheym Alman yemeklerini tanımak isteyenler için kusursuz bir seçimdir.

Siz de Frankfurt’u gezip görmek ve en güzel taraflarını tanımak için tercihlerinizi hemen yapmalısınız. Yeni yıl planları arasında bile yer alabilecek olan harika bir şehirdir. Benden tavsiye…

Related posts

Sevgililer Günü için dev hizmet! Her ilişkiye uygun birbirinden farklı hediye önerisi

Duygu Tunçer

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler

Duygu Tunçer

Vizesiz Seyahat Edilecek Asya Ülkeleri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.