Gaziantep Kalesi

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Gaziantep Kalesi

Yazar Duygu Tunçer   /     21 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , , , ,

Gaziantep gezilecek yerler listesi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu hafta Gaziantep’in en güzel taraflarını yakından tanıyacağız. Şehrin farklı güzelliği, yöresel lezzetleri ve tabi ki ruhu olan bir şehirde gezmenin keyfini yaşayabileceğiniz bir seçim yapmış olacaksınız.

antep

Gaziantep Kalesi, bu güzel şehre gezdiğiniz zaman gezip görmeniz gereken en önemli yer. Ülkemizin ayakta kalmış en önemli kalelerinden biridir. Şehir merkezine yakın konumda yer alan kalede, Roma Dönemi’nden kalma ve Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi de bu kale içinden açılan bir bölümdür. Şehrin savunması, heykeller ve rölyeflere de rastlayacaksınız. Zindanlarının farklılığı ise size yaşanmışlıkları ile oldukça ilginç gelecek.

Gezip görmek, tarihi özellikleri ile yepyeni bir şehri tanımak için Antep oldukça kusursuz bir seçim. Özellikle bu şehre geldiğiniz zaman Antep fıstığı, baklava ve yöresel yemekleri kesinlikle yemelisiniz.

antepkale

Bu kalenin ne zaman yapıldığı ya da kimler için yapıldığı konusunda kesin bir bilgi yok. Ancak günümüze kadar gelmiş olan en güzel kale yapılarının başında gelmektedir. Gaziantep gezilecek yerler ve merak ettiğiniz tüm detayları ile burada olacak. En keyifli en güzel zamanları geçirebileceğiniz ve sokaklarında yürürken bile yaşanmışları da yakalayabileceğiniz farklı bir yerdesiniz. Bunun farkında olarak seçimlerinizi yapmanızda fayda var!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*