Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Girit Adası Gezilecek Yerler

Akdeniz ‘in beşinci büyük, Yunanistan’ın ise en büyük adasıdır. Dünyaca tanınmış olan bir turizm cenneti olan Girit Adası gezip görebileceğiniz en güzel adaların başında geliyor.
Bu yaz tatili için planlar yapmaya başladıysanız ve Yunan adaları bu plana dâhil olacak ise kesinlikle seçimlerinizi Girit Adası’ndan yana yapabilirsiniz.

Hanya – Eski Liman

Girit’in en uç kısmında yer alan Hanya’da Eski Limana yürümek mümkün. zaten gelen herkes böyle yapıyor. Size de tavsiye ederim. Sofoklis Venizelos Meydanı’ndaki tüm yollar zaten rıhtıma çıkıyor ve burada güzel bir yürüyüş planlayabilirsiniz. Kafe ve restoranlarda yemek yiyebilir ve güzel molalar verebilirsiniz. Tabi ki bir de alışveriş yapmayı unutmayın.

Çeşme Meydanı

Girit’te görebileceğiniz en hareketli meydandır. Turistik dükkanlar rengarenktir. Zaten hemen dikkatinizi çeker. Ag Markos ve Ag Titos Kiliseleri görmeniz gereken yerler arasındadır. Kiliseler Venediklliler zamanından kalmadır. Çeşme meydanı ve çevresini siz de rahatlıkla gezebilirsiniz zaten yürüyüş en güzel olanıdır.

Kandiye Kalesi

Zaten gezilecek yerlerin sınırlı olduğu ve çevresinde pek çok yeri toplamış olan Çeşme Meydanını gezerken etrafı tanıma şansınız olacak. Osmanlılar tarafından 24 yıl sürmüştür kalenin fethinden geriye kalanları görecek, tarihi aslında şahitlik etmiş olacaksınız.

Aghios Nikolaos

Aghios Nikolaos kasabası oldukça eski ve dikkat çekici bir kasabadır. Aslında tarih kokar. Aslında göl üzerine inşa edilmiş olan kasaba oldukça gelişmiş olmasına rağmen tarihi dokusunu kaybetmemiştir. Oldukça güzel fotoğraflar çekebileceğinizi bilmelisiniz.
Yunanistan Girit Adası turları sırasında gezip görebileceğiniz diğer yerler arasında ise Plakas Kilisesi, Heraklion Kilisesi, Spinalonga Adası, Knossos, Poros Kanalı ve Elounda vardır. güzel bir tatil için ve tabi ki bu tatil içerisinde tarihi ve turistik geziler de yer alsın istiyorsanız seçimlerinizi hemen yapabilirsiniz.

Related posts

Kayak Turları ve Kış Otelleri

Duygu Tunçer

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Neden Kutluyoruz?

Duygu Tunçer

Vizesiz Yunan Adaları Turları Başlıyor!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.