Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Gölyazı Bursa

Şehirlerin içinde gizli kalmış yerler, güzellikleri ile farklı dünyaları anımsatan yeni yerler keşfetmeyi sever misiniz? Ben çok severim. İlk gördüğüm zaman burası nasıl bir cennet dediğim ve ardından bir dizide görüp tanıdığım farklı bir yerdeyiz, Gölyazı Bursa!

golyazi2

Bir köprü ile şehre bağlanan aslında bambaşka bir dünya Gölyazı! Doğası, küçük dar sokakları, evleri ve tabi ki yaşayan insanları ile sıcacık bir yerdir. Ulubat Gölü’nün kıyısında bir balıkçı köyü burası. Gerçekten güzelliğinin eşine az rastlanır.

Dizide görüp tanıyanlar aslında daha önceden böyle bir yer olduğunu bile bilmiyor. Bu da gerçekten acımasız bir durum. Ülkemizde gizli kalan daha ne gibi farklı yerler var. Gidip görmeniz gereken, yakından tanımanız gereken ve tabi ki eşsiz yapısı ile sizi büyüleyecek olan.

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan bu güzel kasabada, sıcakkanlı ve misafirperver bir halk var. Farklı manzarası ile gören herkesi kendine hayran bıraka Gölyazı, köprü ile bağlanmış iki ada görünüme sahip. Bütün köyü toplamda en fazla 10 dakika yürüyerek gezebiliyorsunuz.

aglayancinar

Ağlayan Çınar en çok merak ederek geldiğim nokta. Zaten bu kasabaya girer girmez her yerde olan tabelalar sizi Ağlayan Çınar’a götürüyor. Bir çay bahçesinde buluyorsunuz kendinizi ama tek farkı yere paralel uzanmış bir çınar ağacı. Fotoğraf çekmek için harika bir nokta.

Bursa’da gezilecek yerler listesinin en başına Gölyazı’yı eklemelisiniz. Eğer benim gibi doğaya hayran kalmak ve anılarınıza en güzel fotoğrafları eklemek isterseniz, burası kesinlikle doğru yerdir.

Related posts

Gezilecek Yerler Listesi Kesinlikle Yapmalısınız!

Duygu Tunçer

Kayak Turları ve Kış Otelleri

Duygu Tunçer

Aile İle Ucuz Tatil

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.