Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Granada Gezilecek Yerler

Sıra geldi İspanya’nın en farklı şehrine. Granada gerçekten farklı kültür ve inanışların buluştuğu yerdir. Siz de böylesinde değişik bir şehri gezip görmek ve hayal ettiğinizden daha güzel bir tur geçirmek için seçimlerinizi hemen yapmalısınız.  O zaman gelin İspanya’nın en güzel şehirlerinden olan Granada’yı tanıyalım. Gezilecek yerler listesi yapalım.
El Hamra Tepesi

Kızıl Hisar olarak bilinen kırmızı renkleri duvarları ile dikkat çeken El Hamra Tepesi, şehrin güneydoğu sınırında küçük bir platoda yer almaktadır. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine dahil edilen güzel bir yapıdır.

El Hamra bölgesinde birkaç gün geçirmenizi ve yaşanmışlıkların ne kadar farklı bir duygu içinde sizi beklediğini göreceksiniz. Ormanlık bir bölge olan Cuesta de Gomerez geçerken göreceğiniz güzel bir yerdir.

Alcazaba Hisar

El Hamra’nın en eski parçasıdır. 10’ncu yüzyıldan kalma olan eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Asıl hisarın büyük bölümü yıkılmış olsa da kalan kısımları da görebilirsiniz. Endülüs parkı ve ardından “Puerta de las Granadas” yani “Nar kapısı” göreceğiniz yerlerdendir. 15. Yüzyıldan kalma olan kaıya özellikle dikkat etmelisiniz.

Torre de la Vela

1492 tarihinde şehir ele geçirilince bayrağın sallanıldığı yerdir. 25 metre yükseklikteki kule ismini içinde bulunan çandan almaktadır.

El Banuelo

Arap banyoları ile ünlü olan ve 11. Yüzyıldan kalma yapısı ile dikkat çekmektedir. Yıldız şeklinde tavan pencereleriyle de ünlüdür.
Royal Bölgesi-Kompleksi

Mexuar,  Serallo ve  Harem isimli 3 ana bölümden oluşmaktadır. Hepsini gün içinde tek tek gezip görebilirsiniz.

İspanya’nın en farklı şehirlerinden olan Granada’yı da tur listenize eklemeli ve ardından en uygun tur seçenekleri için siz de erkenden tur planlarınızı yapmaya başlamalısınız.

Related posts

Şelale Park

Duygu Tunçer

Eskişehir’de bir gün!

Duygu Tunçer

Frankfurt Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.