Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Hafta Sonu Ne Yapmalı?

Baharın gelmesi ile hava sıcaklıkları 20 derece civarına çıkmaya başladı. Hem hafta sonu kaçamakları için hem de bedenen dinlenmek için güzle seçimler yapmaya başlayabiliriz.  Hafta sonu kaçamakları genellikle yaşadığımız şehirlere en yakın yerlere yapılıyor. Hem zaman kaybetmemek hem de rahat rahat gidip gelmek için seçimleri iyi değerlendirmek gerekiyor.
Hafta sonu planlarınız için size birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle şehir dışına çıkamayacaklar için; güzel bir kahvaltı için açık hava hizmet sunan mekanları tercih edebilirsiniz. Güne güneş altında kahvaltı yaparak başlamaktan daha güzel bir şey olamaz. Ardından yeşil alanlarda yürüyüş yapabilir ve günün tadını kahve içerek çıkarmaya devam edebilirsiniz. Hatta gün içinde göl ya da doğal parklara giderek küçük piknik hazırlıkları ile günü tamamlayabilirsiniz.

Hafta sonu için şehir dışına gitmek isteyenlerin adresi genellikle Abant ya da Şile Ağva gibi güzel noktalar olabiliyor. Hem Ankara’ya hem de İstanbul’a neredeyse eşit mesafede yer alan Abant bu güzel mevsim için vazgeçilmez bir nokta. Kesinlikle hafta sonu en azından 1 gece konaklayarak doğanın güzelliğini yaşayabileceğiniz bu harika yerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Abant Gezilecek yerler Listesi yapmak için önceki yazımı okuyabilirsiniz.

Şile Ağva’da aynı şekilde. Genellikle 1 gece konaklamalı harika noktaları tercih edebilirsiniz ya da sadece Pazar günü keyif yapmak için harika bir kahvaltıyla güne başlayabileceğiniz Ağva’yı seçebilirsiniz.

Şile ve Ağva gezilecek yerler listesi yapmak için tıklayın!

Hiçbir şey yapamıyorsanız; bu hafta sonu hava ortalama 18-20 derece. Sevdikleriniz ile zaman geçirebileceğiniz güzel bir kahvaltı organize edin. Ardından kahve içmek için yürüyüşe çıkın ve daha sonra günün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Sonuçta hayatın özellikle hafta sonun keyfini çıkarmak için, baharın tüm güzelliklerini keşfetmeye başlamak için en güzel zaman geldi.
Related posts

2017’nin En İyi Plajları

Duygu Tunçer

Denizi En Güzel 10 Yer

Duygu Tunçer

Nevşehir Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.