Haller Gençlik Merkezi

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Haller Gençlik Merkezi

Yazar Duygu Tunçer   /     14 Kas, 2016  /     Gittim Gördüm  /     , ,

Eskişehir gezilecek yerler arasında biraz dinlenip kahve molası verebileceğiniz ve daha da çok keyfini çıkarabileceğiniz bir noktadayız. Ulaşımın kolay olduğu ve genellikle gençlerin gittiği ama Eskişehir’i tanımak isteyenlerinde kesinlikle uğraması gereken farklı bir yerdeyiz.

genlikhaller2

Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir’in en güzle noktasında, üniversite öğrencilerinin kaldığı yerlere yakın bir konumda bulunmaktadır. Özelliği ise eskiden bir sebze meyve hali olması. Daha sonralarda yapılan restorasyon ile oldukça farklı bir duruma bürünmüş olmasıdır.

Bağlar Bölgesi’ne yakın bir konumda yer alan Haller Gençlik Merkezi kafelere ve hediyelik eşya satan dükkanları ile biliniyor. Turistik merkez haline gelmiş olan ve oldukça keyifli bu noktada gençlik bazen özel bayramlarda yaptıkları kutlamaları ve sergiledikleri sanatsal çalışmalara da denk gelebilirsiniz.  Siz de keyfini çıkarabileceğiniz bir Eskişehir turunun hemen ardından biraz mola vermek ve dinlenmek için tercihlerinizi Haller Gençlik Merkezinden yana yapabilirsiniz.

genlikhaller

Bir sonraki yazımda Eskişehir’i yakından tanımaya devam edeceğiz. Kararınız verdiyseniz bence güzle bir hafta sonu için planlarınızı hemen yapmaya başlamalısınız. Çünkü Eskişehir için 1 gün yetmeyebilir. Güzel bir hafta sonu planı için tercihlerinizin ne derece önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*