Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Hamburg Gezilecek Yerler

Almanya’nın ikinci büyük şehri olan Hamburg, kendi başına ayrı bir eyalettir. Almanya’nın dünyaya açılan kapısı olan Hamburg, Almanya’nın en büyük limanına da sahiptir.

Hamburg kadar önemli ve güzel bir şehri gezip görmek ve yakından tanımak için seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Gezi planı yapmak için tercihlerinizi yapabileceğiniz Hamburg turları sizi bekliyor.

Rathausmarkt & Hamburg Belediye Sarayı

Rathausmarkt alışveriş yapabileceğiniz, kafelerin ve restoranların bulunduğu yerdir. Neo-Rönesans mimarinin en güzel örneği buradadır. 1897 yılında Martin Luther tarafından dizayn edilmiştir.

St. Michael Kilisesi

St. Michael Kilisesi (St. Michael’s Church), panoramik manzaraya sahip olan Barok tarzda inşa edilmiş ve oldukça beğeneceğiniz bir kilisedir. 1010-1033 yılları arasında Piskopos Bernward’ın yönetiminde yapılmış olan kilise Hamburg’da görmeniz gereken yerler arasındadır.

Alster Gölü

Alster Gölü, şehrin en çekici noktalarının başında gelmektedir. Doğa ile iç içe olacağınız harika bir yerdir. Göl içerisindeki kuzuları ve şehrin güzel manzarası eşliğinde harika bir gün geçirebilirsiniz.

Miniatur Wunderland

Miniatur Wunderland, dünyanın en büyük demir yolu minyatürüdür. Frederik and Gerrit Braun kardeşler tarafından dizayn edilen 2020 yılında tamamlanması planlanan müzesi de en çok merak edilenlerdendir.

Balık Pazarı

300 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Balık Pazarı (Fischmrkt), Pazar günü halkın alışveriş yapabildiği yerdir. Reeperbahn Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Pazar gününün özelliği ise günün sonunda yapılan eğlencedir.

Kunsthalle Hamburg

Ortaçağ dönemin izlerini yansıtan Kunsthalle Hamburg, Glockengiesserwall semtinde yer almaktadır. Alexander Otto Vakfı’nın denetiminde yenilenen yapı da “Eski Ustalar“, “Modern Sanat” ve “Çağdaş Sanat” olmak üzere 3 ayrı bölüm vardır.

Planten un Blomen Park

Plants and Flowers Park (Planten un Blomen Park), Aziz Petersburger Straße caddesinde almaktadır. Işık-su konserleri, müzik performansları ve halk tiyatroları burada sizi beklemektedir.

Hamburg Museum

Hamburg Museum (Museum für Hamburgische Geschichte, Hamburg Tarih Müzesi), 1908 yılından beri şehrin en güzel noktasıdır. 1914-1922 yılları arasında Fritz Schumacher isimli mimar aracılığıyla müzeye çevrilmiş ve bireysel turlar ile gezebileceğiniz yerdir.

St. Pauli

St. Pauli mahallesi, renkli ve hareketli gece hayatı ile ön plandadır. Eğlence mekanları ile dikkat çeken noktada FC St Pauli isimli spor kulübü bulunmakta.

Jungfernstieg

Hamburg’un en prestijli meydanlarından olan Jungfernstieg, Alster Gölü üzerinde gezinti yapabileceğiniz harika bir yerdir.

Aziz Nikolai Kilisesi

Aziz Nikolai Kilisesi (St. Nicholas’ Church), 1874 yılından beri anıt görevi görmekte ve gotik tarzı ile farklı bir yapısı olduğunu siz de anlayacaksınız. 1876 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısıdır. 150 metre yüksekliğindeki kulesi ile görüntüsü efsanedir.

Mönckebergstrasse

Mönckebergstrasse caddesi moda severlerin akınına uğrayan cadde olarak bilinmektedir. Ben güzel butikler ve alışveriş mağazaları buradadır.

Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg

Londra Victoria & Albert Müzesi’nden ilham alınarak yapılmış olan Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg Alman, Asya ve Avrupa sanatsal çalışmalarını yansıtan yerdir. 1876 yılında Carl Johann Christian Zimmermann tarafından inşa edilmiştir.

Hamburg gezilecek yerler listesi tamam ise erken rezervasyon ile otel ve uçak biletinizi almayı sakın unutmayın.

Related posts

Kışın Gidilecek Tatil Yerleri

Duygu Tunçer

Londra Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kartalkaya Gezi Rehberi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.