Hıdırlık Tepesi

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Hıdırlık Tepesi

Yazar Duygu Tunçer   /     10 Kas, 2016  /     Antalya'da Gezilecek Yerler  /     , , , , ,

Antalya’nın en farklı yapılarını gezmeye devam ediyoruz. Eğlence, gece hayatı, deniz, kum ve güneş bir yana keyfini çıkaracağınız noktaları gezip görmek ve tatil için tur fırsatlarını yakalamak gerekir.

hidirliktepesi

Bu yıl siz de kendiniz için en uygun zamanı ayarlayın ve yaz tatili için eğlenceli bir şeyler yapın. Bunu için Antalya’yı incelemeye devam ediyoruz. Geç Antik dönemin sonuna kadar işlevini sürdüren Hıdırlık Tepesi, M.S 4. yüzyıl sonlarında pagan mezarı işlevini yitirmiştir. 7. yüzyıl da savunma sisteminin bir parçası olarak kullanılmış ve 19.yüzyıla kadar böyle devam etmiştir. 1950′ lı yıllarda Antalya Belediyesinin malzeme deposu olarak kullanılmış ve günümüze kadar boş olarak gelmiştir.

Antalya Limanının tam girişinde bulunan Hıdırlık Tepesi, harika bir manzarayla sizi karşılıyor. Akdeniz’in eşsiz denizi ve tabi ki limanın güzelliği ile siz de hayal ettiğiniz tatil planlarının içine tur planınızı ekleyerek bir iyilik yapabilirsiniz.

hidirliktepesi2

Yeşil ile mavinin birleştiği tam orta noktada olan Hıdırlık Tepesi, fotoğrafların vazgeçilmez parçası oluyor. Siz de güzle bir yürüyüş yaparken yolunuzun limana düşmesi ile bu tarihi yapıyı fotoğraflayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*