Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Hollanda Lale Bahçeleri Turu İçin Doğru Zaman!

Baharın gelmesi ile sokakta yürürken bile yeni açmış ağaçlara bakıp gülümseyen, güneşli güzel havayı içine çekip tebessüm eden ve her zamankinden daha enerjik insanlar görebilirsiniz. Tabi ki bunun sebebi bahar!
Baharın müjdecisi olan ağaçlar, çiçekler, toprak ana bize en güzel yüzünü göstermeye başladı. Böyle olunca insanoğlu aslında küçücük şeylerden mutlu olmayı bilmeli. Bugün tanesini 5 TL’ye satın alabileceğiniz bir sümbül ile masanızı ya da salonunuzu renklendirebilir ya d aynı şekilde alacağınız birkaç lale ile bu güzelliği evinize taşıyabilirsiniz.

Her mevsimin farklı güzellikleri vardır. İçinizi ısıtan, huzur veren ve gerçekten güzel bir gün geçirmenizi sağlayan. Arada yapacağınız küçük tur kaçamakları gibi. Mesela Hollanda bu mevsimde tam bir koca lale bahçesi haline geliyor!

Hollanda turları bu mevsim başka bir güzel. Sebebini hemen anlatayım! 24 Mart – 20 Mayıs tarihleri arasında kapılarını açan, Amsterdam’a 40 km uzaklıktaki Keukenhof’ta yapılan lale festivali bu yılda tüm güzelliği ile misafirlerini konuk ediyor! Düşünsenize her yer rengarenk. Gözünüzün alabildiğince lale var ve hepsi oldukça canlı. Adeta renkleri dans ediyor. Bu renk cümbüşünde sizinde gözleriniz bayram ediyor!

7 milyondan fazla lalenin açtığı bu dev lale bahçeleri festivali için Hollanda Turlarını kesinlikle değerlendirmelisiniz. Bırakın ruhunuzda çiçek açsın! Tabi ki gitmişken anılarınızı ölümsüzleştirin.

Bunları Biliyor Muydunuz?

Keukenhof aynı zamanda dünyanın en fazla fotoğraf çekilen parklarından biri olma özelliğini taşıyor. Ehhhhh, bu kadar insan bu eşsiz güzelliği görmeye gelmişken, fotoğraf çekmez mi?

Sadece lale değil aynı zamanda harika orkideleri de burada bulabilirsiniz! Ayrıca farklı çiçek çeşitleri de var!

Park oldukça büyük! Siz siz olun hafta sonu değil, hafta içinde bu parkı ziyaret edin!

1949’da kurulmuş olan Keukenhof, ilk festivalinden bu yana her akşam farklı bir etkinliğe imza atıyor. Açık hava klasik müzik konserleri, çiçeklerle yapılan ilginç şovlar, parkın kenarından geçen nehirde motor turları ya da bisiklet ile bütün parkı gezebilir ve daha fazlasını bulabilirsiniz.
Ayrıca Rotterdam’da nisan’ın ilk iki haftası kurulan lale tezgahlarını bulmanız mümkün. Rotterdam Gezilecek Yerler Listesi yapmak için tıklayın!

Related posts

Yılbaşında gitmeniz gereken 7 ülke!

Duygu Tunçer

Akdeniz’in en güzel sahil şeridi Mersin’de!

Duygu Tunçer

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler

Duygu Tunçer

2 comments

Nurten Numanoğlu 29 Mart 2017 at 20:15

Ahh, şimdi Amsterdam’da olmak vardı!
Harika bir yazı, kaleminize sağlık…❤

Reply
Duygu Tunçer
Duygu Tunçer 30 Mart 2017 at 08:44

Teşekkürler Nurten Hanım. Sevgiler…

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.