Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İnce Minareli Medrese

Konya gezilecek yerler listesinde nereleri görmeniz gerektiği, ne zaman görmeniz gerektiği ve hatta günlük tur planınızı düzenli yaparak daha fazla yeri gezip görebileceğinizi bilmeniz gerekir.

Hem keyfini çıkaracağınız hem de manevi anlamda farklı bir tura katılabileceğinizi bilmelisiniz. İşte bunun için Konya oldukça doğru bir seçim.

medrese3

İnce Minareli Medrese bugünkü adreslerimizden. Alaeddin Tepesinde yer alan , hadis ilmi öğretilmek üzere yapılmış olan bir yerdir. İnce Minareli Medrese 1264 yılında Selçuklu Sultanı II. İzzeddin Keykavus Devrinde Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından yaptırılmış ve yüzyıllar boyu ayakta kalmayı başarıp günümüze kadar gelmiştir.

1956 yılında Taş ve Ahşap Eserler Müzesi olarak hizmete girmiş ve müzede bu döneme ait pek çok eserin sergilendiğini siz de göreceksiniz. Selçuklu Devri taş işçiliğinin en güzel olduğu dönemleri ile biliniyor.

medrese2

1936 yılında onarımı yapılmış ve günümüze kadar bu hali ile gelmiş olan İnce Minareli Medrese Konya’da gezilecek en güzel yerler arasında. Siz de kendiniz için harika bir tur planı yapmak ve bu keyfi yaşamak için seçimlerinizi hemen yapmalısınız. Özellikle Kasım ve Aralık aylarında oldukça fazla turist alan Konya’da sevdikleriniz ile maneviyatınızı güçlendirebileceğiniz bir tur planı yapabilirsiniz.

Related posts

Ucuz bir tur planlamanın 5 yolu

Duygu Tunçer

El Bagajında Olmaması Gerekenler!

Duygu Tunçer

Girit Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.