Gezilecek Yerler
Sosyal Medya

İnternette sahte – kopya içeriklere dikkat!

Oldukça zor ve karmaşık bir dünya var önünüzde. İnternette karşınıza çıkacak olan her içeriğin en çok kullanılır değil de özgün olmasıdır önemli olan. Özgünlük her şeyin başı. Peki nasıl olmalı?

Özgün içerik her zaman kazanır!

Diyelim ki bir siteniz var ve siz bu site için özgün içerikler yaratmak ve sitenizin bilinirliğini arttırmak istiyorsunuz. Bunun için yapılması gereken, izlenmesi gereken bir yol var. Yarattığınız içeriğin ya da sitenize koyacağınız içeriğin özgün olması gerekir. Yapılan en büyük yanlışların başında gelen içerik çalma, bir yerden bulup içeriğin başını sonunu değiştirme ya da yabancı kaynaklı bir siteden alıp içeriği çevirme gibi tekniklerin çoğu hileye girmektedir.

Özgünlüğün önemi her zaman büyüktür. Özgün yarattığınız içerikleri, bir de doğru anahtar kelimeler ile yönlendirirseniz muhteşem sonuçlar çıkarabilirsiniz. Yaratacağınız her içeriğin ne kadar uzun değil ne kadar doğru şeyi, ne kadar özgün şekilde anlattığıdır önemli olan.

Siz elinizdeki malzemeyi ne kadar iyi pazarlarsanız, karşınızdaki sizin elinizdekinin önemini yani vermek istediğiniz mesajı o kadar iyi alır. İnternet dünyasında karşınıza çıkan her şeye inanmamak gerekir. Yani siz içeriklerinizi dışarıdan alıyorsanız (birine yazdırıyorsanız) bunun özgünlüğünden %100 emin olmanızı tavsiye ederim. Çünkü başı sonu ya da ortası değiştirilmiş olan bir içerik size hiçbir şey vermez. İlk başta veriyormuş gibi görünse de daha sonradan size getireceğe kötü sonuçlara hazırlıklı olmalısınız. Şuan size sadece bunu yüzeysel olarak anlatıyorum. Daha derine girdikçe, işin iç yüzünün ne kadar farklı olduğunu, sadece alelade bir düz metinden ibaret olmadığını siz de göreceksiniz.

Hızlı şekilde araştırma yapmak, içeriği sayfanızda yayınlamadan önce araştırmak en güzeli olacaktır. Bugün piyasada bu işi yapan ve yeni çağın yeni yazarları olarak pek çok insan bulunmaktadır. İşini hakkıyla yapanı, konu ile araştırma yapıp, kısa sürede size en kaliteliği içeriği sunacak olan içerik editörü ile çalışmanızda büyük fayda var.

Özgün içerik için nokta atışı yapmalısınız!

İçerikleriniz ne kadar özgün olursa size o kadar iyi sonuç getirir dedik. Bunun için en önemlisi tabi ki çalıştığınız içerik editörünüz. Özgün içerik yaratmak ve hatta anahtar kelimeleri en verimli şekilde kullanarak içeriklerinizi oluşturmak, size bu alanda muhteşem sonuçlar verir. Eğer siz internet sayfanızda bir şey satıyorsanız ya da bir ürünün tanıtımını yapıyorsanız, sonuç almak için kendinize belirli kelimeler seçmelisiniz. Satış, mal, marka ya da doğrudan sizi tanıtacak olan kelimeler olmalıdır.

İşte tüm bu adımları izlediğiniz zaman, içeriğinizin özgünlüğü ile size gelecek olan harika sonuçlar için biraz sabırlı olmalısınız.

Related posts

iPhone 2015 fotoğraf ödülleri sahiplerini buldu

Duygu Tunçer

Sosyal medyanın engellendiği bir ülke daha!

Duygu Tunçer

“Başlığı olmayan yazımı olur?” demeyin okuyun…

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.