Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İspanya Gezilecek Yerler

En farklı, en eğlenceli ve tabi ki en çok içinizi kıpır kıpır yapacak olan tatil cennetidir, İspanya. Çıkmak istediğiniz tur için eğlence seçeneklerini değerlendirmek ve sevdikleriniz ile tur keyfini yaşamak için gitmeden gezeceğiniz yerleri incelemeli ve hemen tur planınızı kendiniz yapmalısınız.
Barselona gezilecek yerler listesi için siz de kendinize en uygun tur fırsatlarını dilediğiniz zaman değerlendirmelisiniz.

İspanya Barcelona Gezilecek Yerler

Avrupa Birliği’nin altıncı büyük şehri olan Barselona, Akdeniz’in belki de en güzel şehirlerindendir. Gaudi’nin yarım kalan bazilikası La Sagrada Familia, Gaudi tasarımı Parc Guell, UNESCO Dünya Mirası sayılan Palau de la Música Catalana, La Boqueria, Picasso Müzesi ve Fundació Joan Miró mutlaka görülmesi gereken yerleri arasındadır.

İspanya  Madrid Gezilecek Yerler

İspanya’nın başkenti ve Avrupa’nın en önemli müzelerinin yer aldığı Madrid, asırlık binaları, sokak ve fine dining lezzetler,, gece hayatı ve farklı şehir yapısı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca Valzquez ve Goya’nın eserlerinin yer aldığı Prado Müzesi, Lazaro Galdiano Müzesi, Thysseen Bornemisza Müzesi, Madrid Kraliyet Sarayı, Milli Kütüphane, Buen Retiro Parkı ve Mayor Meydanı görmeniz gereken yerler arasındadır.

İspanya  Valencia Gezilecek Yerler

Renkli gece hayatının hiç durmadığı yerdir. Tarihi yapıların arasında birde yeni yapıları görebileceğiniz farklı bir yapıya sahiptir. Sahil şeridi de oldukça meşhurdur, kesinlikle görmelisiniz. San Nicolás Kilisesi, eski Orta Çağ köprüleri, Plaza del Mercado, Plaza del Cordillo ve fıskiye havuzu, ipek borsası Lonja de la Seda, Iglesia Catedral-Basílica Metropolitana de la mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

İspanya Sevilla Gezilecek Yerler

Endülüs bölgesinin merkezi ve İspanya’nın dördüncü büyük şehri olan Sevilla, portakal çiçeği kokan sokakları ile ünlüdür. bu kokuya hayran kalacaksınız. Sanat, kültür ve ekonomi merkezi olarak bilinir. Güzel Sanatlar Müzesi, 13. Yüzyıl tarihli Santa Ana Kilisesi, Giralda Minaresi, 15. yüzyıldan kalma Sevilla Katedrali, Alcazar Sarayı, Torre del Oro Gözlem Kulesi ve Maria Luisa Parkı görmeniz gereken yerler arasındadır.
İspanya Granada Gezilecek Yerler

Tapas barların en önemli yeri olan Granada, İspanya’nın en büyüleyici şehridir. Granada’da, Müslüman, Yahudi ve Hristiyan kültürleri iç içe girmiş ve hepsi birlikte yaşatılmaktadır. Eski Şehir bölgesi, Müslümanların yaşadığı Albayzin bölgesi, çingenelerin olduğu Sacromonte bölgesi, El Hamra Sarayı, Realejo Bölgesi, Generalife Sarayı ve Bahçeleri ile Plaza Nueve görmeniz gereken yerler arasındadır.

Related posts

Trabzon Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Sevilla Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Çeşme’de Mutlaka Yapılması Gereken 7 Şey

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.