Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İspanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İber Yarımadası’nın en romantik, en eğlenceli ve tabi ki en çılgın ülkelerinden olan İspanya, belki de bu yıl sizin de ziyaret edip, tüm güzelliklerini görebileceğiniz, en eğlenceli akşamlarını yaşayabileceğiniz ve aslında kendi kültürünüze ve damak tadınıza yakın lezzetleri yakalayabileceğiniz ülkedir. Nedense pek bir benzeriz… 🙂

Peki, İspanya hakkında bilmeniz gerekenler olduğunu söylesem?!

Aslında hem tura gidecekler için önemli hem de gitmeden de farklı bir ülke tanıyabileceğini en azından okuyarak bu farklı kültür hakkında bilgi sahibi olabileceğini düşünenler için güzle bir fırsat.
Domates festivalleri, Flamenko geceleri ve tabi ki dünyaca ünlü boğa güreşleri ile hep gündem olan bu farklı ülkede sizi bekleyen neler var? Gelin hep beraber göz atalım.

Okumakla bitmeyen isimleri!

Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso!

Alın size kocaman okumakla bitemeyecek efsane bir isim ve soyisim! Aslında bu eskiden kalma bir alışkanlık. Kökenlerine ne kadar bağlı olduklarını bu durum ile gösteriyorlar. Ama tabi ki son zamanlarda bu kadar abartılmıyor. Artık 3 ya da 4 tane isimle kısıtlayabiliyorlar.

İspanyolca en çok konuşulan dil, biliyor muydunuz?

Çince’den sonra gelen ve dünyada en çok konuşulan ikinci dil olan İspanyolca bana da hep bi sıcak gelmiştir. Hem öğrenmesi kolay hem de konuşması aslında oldukça zevkli. Tabi bir de şarkılarda inanılmaz romantik gelmiyor mu kulağa?

Dünyanın en güzel zeytinyağı burada!

Her ne kadar zeytinyağı denince akıllara gelen ilk ülke İtalya olsa da İspanya, dünya lideri. Hatta İtalya’yı ikiye katlıyor. İspanya’da yiyeceğiniz birçok yemeğin zeytinyağıyla yapıldığını bilmelisiniz.
Yeni yılı üzümle kutlarlar!

Bu yıl için farklı bir yeni yıl deneyimi arıyorsanız, yılbaşını İspanya’da geçirmenizi tavsiye ederim.  saatler tam 12’yi gösterdiğinde ağzımıza 12 tane üzüm tanesi atacak ve yaşayacağınız yeni yıl için bolluk ve bereketi yakalamış olacaksınız. Ehhh, bu da eskiden kalma bir inanış.

Kral çıplak!

İspanya’da çıplak dolaşmanın bir cezası yok, biliyor musunuz? Kral çıplak buradan geliyor ama siz yine de tedbirli olun, belli mi olur….

Related posts

Mart Ayında Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Mavi Bayraklı Antalya Plajları

Duygu Tunçer

Çikolatası ile ünlü 6 ülke

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.