Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul Anadolu yakası gezilecek yerler

İstanbul’un en güzel taraflarını gezip görmek, en yeşil İstanbul’u yakından tanımak isterseniz kesinlikle İstanbul Anadolu yakası gezilecek yerler listesini yapmalısınız.

İstanbul gezilecek yerler arasında en güzel yeşil ile maviyi size sunacak olan bir hafta sonu planı yapmaya hazır olun. İstanbul Anadolu yakası gezilecek yerlere gelin hep beraber göz atalım.

anadolu2Anadolu Feneri

İstanbul Anadolu yakası gezilecek yerler arasında en meşhur olan Anadolu Feneri’ne Beykoz’dan otobüs seferleri düzenleniyor. 15-20 dakika da ulaşabileceğiniz kolay bir yolu var. 20 metre uzunluğundaki beyaz taştan yapılmış olan fener size muhteşem manzaralar sunabiliyor.

pasalimani

Paşalimanı

Üsküdar yolu üzerinde bulunan Paşalimanına ulaşım oldukça kolay. Amiral Piyale Paşa’nın sarayını yaptırması ile isim yapmış bir semt olmuştur.

beylerbeyi

Beylerbeyi Sarayı

Bizans dönemine kadar dayanan geçmişi ile İstavroz Bahçeleri ismiyle anılmaya başlayan ardından Has Bahçelerden biri olan daha sonra da Beylerbeyi ismini alan eşsiz bir yerdir. 16’ncı yüzyılda, Beylerbeyi Mehmet Paşa’nın burada bulunan köşkünden ismini almıştır.

sadullahpasa2

Sadullah Paşa YalısıEski yapıları seviyorsanız, keyifli bir hafta sonu geçirmek için dinlenebileceğiniz seçimler tercih etmek istiyorsanız Sadullah Paşa Yalısı gibi geçmişi 200 yıl önceye dayanan yapıları araştırıp listelemeye başlamalısınız.  Acıklı bir hikayesi bulunan bu sarayda Sadullah Paşa’nın eşi Necibe Hanım’ın Viyana’da ölen Sadullah Paşa’yı tam 25 yıl yalının camından beklemesidir.

kibrisli1

Kıbrıslı Yalısı

64 metrelik bir sahile sahip olan ve 18.yüzyılda yapılmış olan Kıbrıslı Yalısı, mimarisi ile gören herkesi kendine hayran bırakmaktadır. 3 değişik Sultana Sadrazamlık ve Rusya Büyükelçilik yapmış olan  Kıbrıslı Mehmet Emin Paşa ve sonrasın en eski ve sürekli oturulan yalı olarak tarihe geçmiştir.

sevda

Sevda Tepesi

Türk filmlerine konu olmuş ve oldukça güzel bir manzaraya sahip olan Sevda Tepesine kesinlikle gelmeli ve güzel fotoğraflar çekmelisiniz.

İstanbul Anadolu yakasında gezilecek yerleri gezip görmek ve bu planı yaparken düzenli planlar yapmak için seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Related posts

Ayasofya Müzesi

Duygu Tunçer

Çırağan Sarayı

Duygu Tunçer

Mısır Çarşısı

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.