Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İstanbul Madame Tussauds Müzesini Gezdik!

Dünyanın en ünlü müzelerinden olan Madame Tussauds, Amsterdam, Berlin, Hong Kong, İstanbul, New York, Sidney, Tokyo gibi ve son olarak 21. Şubesi ile İstanbul’da da açılan eşsiz bir müzedir.

Dünya starları, bilim adamları, geçmişten günümüze pek çok şey bırakmış olan en ünlü isimlerin bal mumundan yapılmış olan heykellerini görebileceğiniz, keyifle gezip tek tek fotoğraf çektirebileceğiniz eşsiz bir yerdir.

Daha önce Amsterdam Madame Tussauds Müzesini gezdiğim zaman oldukça başarılı olduğunu görmüştüm. İstanbul’da açılan ve diğerlerinden hiçbir farkı olmadığını gezip gördüğümüzde anladım.

Mustafa kemal Atatürk’ten Barış Manço’ya, Kanuni Sultan Süleyman’dan Mevlana’ya, Bruce Willis’ten Beyonce’ye kadar aklınıza gelebilecek en ünlü isimlerin bal mumundan yapılmış heykellerini tek tek göreceksiniz. Hayran kalmamak elde değil! Adeta gerçekmiş gibi hayranlıkla inceleyeceğiniz ve ortalama 2 saat zaman ayırabileceğiniz eşsiz bir yerdir.

İstanbul’da İstiklal Caddesi Grand Pera AVM’nin katında bulunan İstanbul Madame Tussauds Müzesi hem dolaşması keyifli hem de oldukça kolay ulaşımı ile her gün pek çok insanın ziyaret ettiği noktaların başında yerini aldı.

Sizi de bu tura ortak etmek istedim. İstanbul’da yaşıyorsanız daha şanslısınız kesinlikle gidip görmelisiniz. İstanbul turu planlayanlar ise kesinlikle tur planına İstanbul Madame Tussauds Müzesini eklemeli! Benden söylemesi!

Related posts

Hangi Ülkede Ne Yenir?

Duygu Tunçer

Sakız Adası Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kıbrıs tatili için en uygun zaman!

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.