Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul’a yakın gezilecek yerler

İstanbul’a yakın gezilecek yerler arayışı içinde olanlar size muhteşem birkaç tavsiyem olacak. Eğlenecek, dinlenecek ve keyfini çıkaracağınız bir hafta sonu için planlar yapmaya başladıysanız İstanbul çevresindeki en güzel yerlere gelin beraber göz atalım.

avsa

Avşa Adası

İstanbul’da gezilecek yerler listesinde ne güzle konumu ile Avşa Adası ilk sırada yerini aldı bile. Yerli ve yabancı pek çok turistin konuk olduğu Avşa Adasına deniz otobüsü ile ulaşmak mümkün. yaz aylarında güzel bir hafta sonu için harika bir plan olabilir!

sapanca

Sapanca

Hem bedenen hem de ruhen dinlenebileceğiniz harika bir yerdir, Sapanca. Yeşilin en güzel tonunu burada görebilir hatta Sapanca’ya hayran kalabilirsiniz. İstanbul’un tüm stresinden kurtulabilmek için güzel bir kaçış noktası olan Sapanca sizi bekler.

prensadalari

İstanbul Adalar – Prens Adaları

Asıl adı Prens Adaları olan İstanbul Adalar, Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada’dan meydana gelmektedir. İstanbul’da görebileceğiniz en güzel manzaraları oluşturan noktaların başında gelirler. Kolaylıkla geçebileceğiniz İstanbul Adalar için harika bir hafta sonu olabilir.

rumeli1

Rumeli Kavağı

İstanbul gezi planı yapmak için en başa Rumeli Kavağını yazmalısınız. Nereye gidilir, nasıl gidilir ya da daha fazlasını yakalamak için en güzel nokta olarak Rumeli Kavağını seçebilirsiniz. Güzelliği ve denizi ile pek çok insanı kendine hayran bırakır.

riva2

Riva

Beykoz sahilde bulunan Riva, hem yaz hem de kış sezonu boyunca en çok uğranılan noktaların başında geliyor. Yeşili ve denizinin güzelliği ile büyüleyici bir ortamda kendinizi bulabilirsiniz. Özellikle hafta sonu konaklamalı seçim yapabilirsiniz.

sile1

Şile

İstanbul çevresinde gidip görebileceğiniz en güzel yerlerden biri de Şile! Tatil planlamak için Cuma gecesinden çıkıp Pazar günü dönüş yapabileceğiniz küçük kaçamakların adresidir.

agva2

Ağva

Huzur isteyenlerin ve biraz olsun İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenler için en güzel seçim olabilecek Ağva, saatlerce yol gitmenize gerek kalmadan sizi konuk edecek kadar yakındır. Kahvaltı ile güzel bir güne Ağva’da başlayabilir, Cumartesi gecesi konaklayabilir ve Pazar günü dönebilirsiniz. Ağva’da ne yapılır okumalı ve planınızı ona göre yapmalısınız.

anadolukavagi2

Anadolu Kavağı

Denizinin mavisi, doğasının hayran bırakacak yeşili ile Anadolu Kavağı, Yoros Kalesi’nden İstanbul boğazı manzarasını izleyebileceğiniz noktada sizi beklemektedir. Anadolu Kavağına gelip hafta sonu kahvaltınızı yapabilir, günün kalan kısmını da bu manzara eşliğinde geçirebilirsiniz.

polonezkoy

Polonezköy

İşte İstanbula yakın gezilecek en güzle yerlerin başında olan Polonezköy! Yeşile hasret kalanların uğraması gereken hatta hafta sonunu burada geçirmesi gereken ve uygun fiyatları ile herkesi konuk edebilecek kadar güzel olan bir yerdir. İstanbul’un kıyıların 15 km uzaklıkta ve Karadeniz sahili ile arada kalan Polonezköy görülmeye değecek kadar güzeldir.

Related posts

İstanbulda Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Kız Kulesi

Duygu Tunçer

İstanbulda gidilecek güzel mekanlar

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.