Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbulda gidilecek güzel mekanlar

Türkiye’nin en kalabalık ve en çok turist alan şehirlerinin başında gelen İstanbul gezilecek yerleri ve tabi ki merak edilen mekanları ile en çok araştırılanlardan.

Eğlenmek, İstanbul’un enerjisine yetişmek hatta gidip göreceğiniz yerlerin listesini yaparak hiç zaman kaybetmeden bir yerden başlamak gerekir. İstanbul’da gidilecek güzel mekanlar arasından bir kaçını belirleyerek günlük planlarınıza eklemek ve tabi ki eğlenceye karışmaya hazırsanız başlayalım!yildizparki

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı diğer adı ile Yıldız Korusu, Beşiktaş’ın en ünlü parklarındandır. Yıldız Parkı’nın içinde Malta köşkü ve Çadır Köşkü bulunmaktadır. 1925’te bir İtalyan işletmeciden Atatürk’ün alınması ile günümüze kadar gelmiş ve içerisinde Çadır ve Malta Köşkleri bulunan parktır.

moda

Moda İskelesi

Sabah kahvaltısı için gelip, martıların eşliğinde en güzel zamanı geçirip harika bir hafta sonuna başlayabileceğiniz Moda İskelesi sizi bekliyor.

pierreloti1

Pierre Loti

İstanbul’da gezilecek en güzel mekanların başında gelen Pierre Loti, panoramik manzarasını ile harika fotoğraflar çekebileceğiniz yerdir. Haliç’e karşı oturup kahvenizi yudumlarken İstanbul’un güzelliğine siz de hayran kalabilirsiniz.

gulhane1

Gülhane ParkıTanzimat Fermanının okunduğu, Atatürk’ün Latin Harflerini burada tanıttığı eşsiz güzellikteki tarihi parktır Gülhane Parkı. ve 3. yüzyıldan kalmadır ve günümüzde en çok uğranılan parkların başında gelmektedir.

cicekpasaji

Çiçek Pasajı

İstanbul gezilecek mekanlar arasında eğlence dolu bir mekan ararsanız tarihi Çiçek Pasajı sizi bekliyor. Hristaki Pasajı olarak anılan yer Çiçek Pasajı olarak geçmişten günümüze kadar gelmiştir. İçinde pek çok restoranın bulunduğu Çiçek Pasajı meyhaneleri ile ünlüdür.

Related posts

Mısır Çarşısı

Duygu Tunçer

Kıbrıslı Yalısı

Duygu Tunçer

Eyüp Sultan Camii ve Türbesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.