Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstiklal Caddesi

İstanbul gezilecek yerler arasında neredeyse ilk sırada bulunan ve her görenin hayran olduğu, mutlaka gezmek istediği İstiklal Caddesi eğlencenin, alışverişin ve tabi ki keyifli zaman geçirmek için seçilecek en güzel yerdir.

istiklalcaddesi1

İstanbul’un en eski semtlerinden olan Beyoğlu’nda bulunan Tünel ile Taksim arasındaki bölgeye verilen isimdir. İstiklal Caddesi 19. yüzyılın sonlarından bu yana Türkiye’nin en meşhur caddelerinden biri olmuştur.

Trafiğe kapalı olan İstiklal Caddesi içinden geçen tramvay ile ünlüdür. Ayrıca alışveriş, yeme, içme, bar, galeri, mağazalar ve daha pek çok pasajı ile en çok uğranılan noktaların başında gelendir. İstiklal Caddesinde gezmenin keyfi özellikle yaz ve kış ayrıdır. Kar yağarken keyifle gezip dolaşmak, İstanbul’un en tarihi mekanlarından birinde kendinizi bulmak gerçekten farklı bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

istiklalcaddesi

İstiklal Caddesinde yer alan dünyaca ünlü markalar, en güzel zincir restoranlar ya da tarihi tatlıcı ile kendinize güzel bir planlamak isterseniz, İstanbul gezilecek yerler listesine kesinlikle İstiklal Caddesinde eklemelisiniz.

Related posts

Anadolu Kavağı

Duygu Tunçer

Rumeli Kavağı

Duygu Tunçer

Şile

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.