Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İtalya Gezilecek Yerler

İtalya’nın dört bir köşesini gezmeye hazır mısınız? Sizi bekleyen en keyifli tur seçenekleri ve en eğlenceli tur planları için doğru yerdesiniz. Şimdi gelin İtalya gezilecek yerler listesi yapalım.
Bologna

Kızıl Şehir olarak bilinen ve her yıl milyonlarca turist konuk eden Bologna, Orta Çağ mimarisinin en iyi örneklerini size sunar. Piazza Maggiore, Palazzo Comunale, San Petronio Bazilikası, Neptün Çeşmesi, Eğik Kule, San Domenico Bazilikası, Via Rizzoli, Tombe dei Glossatori, Arkeoloji ve Lamborghini Müzesi, kesinlikle gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Cenova

Cenova İtalya’nın tarihi limanlarındandır. Kristof Kolomb’un doğum yeri olan Cenova’da Via XX Settembre, Piazza San Matteo, San Matteo Kilisesi, Palazzo Bianco, Palazzo Rosso, Porto Antico ve Avrupa’nın en büyük akvaryumu olan Acquario di Genova gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Como Gölü

İtalya Como Gölü turların vazgeçilmezidir. Lombardiya bölgesinde yer alan ve manzarası ile gören herkesi büyüleyen göl ve çevresinde görülecek yerler arasında Como Kasabası, Tremezzo, Menaggio, Nesso, Bellagio, Varenna ve Lecco yer almaktadır.

Floransa

İtalya gezilecek yerler Floransa olmazsa olmaz! Duomo Meydanı, Floransa Katedrali, Giotto’nun Çan Kulesi, Aziz Giovanni Vaftizhanesi, Ponte Vecchio, Santa Croce Bazilikası, Santa Maria Novella Bazilikası ve Uffizi Galerisi Floransa’nın en meşhur noktalarıdır.

Lucca

İtalya gezilecek yerler Lucca, Toskana bölgesinin en güzel şehirlerindendir. Roman Amfitiyatro, Lucca Katedrali, San Michele in Foro Kilisesi, Via Guinigi, Torro Guinigi veSan Frediano Kilisesini kesinlikle gezip görmelisiniz.

Milano

İtalya gezilecek yerler Milano Lombardiya bölgesinde yer almaktadır. Piazza del Duomo, Duomo Katedrali, Palazzo Reale, Galleria Vittorio Emanuele, Museo Teatrale alla Scala ve Via Montenapoleone gezip görebileceğiniz en güzel noktalardır.

Napoli

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan şehirde Castel Nuovo Şatosu, Zafer Takı, Castel dell’Ovo, Galleria Umberto I, Teatro San Carlo, Palazzo Reale ve Museo Archeologico Nazionale gezip görülmesi gereken en önemli yerlerinden.

Palermo

Sicilya Özerk Bölgesi’nde yer alan Palermo, 2700 yıllık geçmişe sahiptir. Pretoria Çeşmesi, 12.yy tarihli San Cataldo Kilisesi, La Martorana Kilisesi, Normanlar Sarayı, Cappella Palatina ve San Giovanni degli Eremiti, Napoli’de gezilecek önemli noktalardır.

Pisa

İtalya’da en ufak ama en ünlü nokta olan Pisa’da Caroveno Sarayı ile Museo Nazionale di San Matte ve Pisa Kulesi görmeniz gereken yerlerdir.

Pompei

Campania bölgesinde yer alan Pompei Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alıyor. Pompei Antik Kenti’nde görülecek yerlerin başında ana yol, bazilika, şehir merkezi ve forum yer alıyor.

Roma

Lazio bölgesinin ve Roma ilinin başkenti olan Roma, 3 milyonluk nüfusu ile İtalya’nın en önemli şehridir. Papa’nın da yaşadığı bağımsız kent olan Vatikan da bu topraklarda yer alıyor. Kolezyum, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Santa Maria Maggiore Bazilikası, Navona Meydanı, Castel Sant’angelo görmeniz gereken yerler arasındadır.

Venedik

Veneto bölgesinin başkenti olan Venedik, aşıklar şehridir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan şehirde Büyük Kanal, San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Aziz Mark’ın Çan Kulesi, Dükler Sarayı, Rialto Köprüsü, Accademia Galerisi, Santa Maria Della Salute Bazilikası ve Ca D’oRO, Venedik’te gezip görülmesi gereken en önemli yerlerdendir. Ayrıca kanal turu yapmayı da unutmamalısınız.

Verona

İtalya gezilecek yerler arasında son sırada olan Verona UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alıyor. Roma Arenası, Casa di Giulietta (Juilet’in Evi), Piazza della Erbe ve San Zeno Maggiore Bazilikası da kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.
İtalya için en güzel zamanlar geliyor. Tercihlerinizi dilediğiniz mevsimden yana yaparak kendiniz için harika bir İtalya Turu planlayabilirsiniz.

Related posts

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bursa Kalesi

Duygu Tunçer

Budapeşte Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

1 comment

okuruz 10 Ocak 2017 at 20:22

floransa çok merak ettiğim gezip görmek istediğim tek avrupa şehri lakin diğer fotograflar da harika. sanırım como gölünü de listeme eklemeliyim. teşekkürler

Reply

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.