Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İtalya hakkında bilinmeyen 5 gerçek!

Tarihi zenginliği ve farklı şehir yapıları ile turların vazgeçilmez ülkesi olan İtalya, hakkında bilmeniz gerekenler ile sizi şaşırtacak. İtalya turu sırasında karşınıza çıkacak olan ve gördüğünüz zaman hiç şaşırmamanız gereken pek çok detay var.
İtalya turları kapsamında en çok gidilen ve görülmek istenen noktalar arasında Venedik ve Roma yer almaktadır. İtalya’nın ne kadar kalabalık ve özellikle turizm konusunda yoğun olduğu zamanlar haricinde gidilip görülmesi gerektiğini bilmelisiniz. O zaman gelin İtalya hakkında bilinmesi gereken en önemli 5 şeye göz atalım.

1-Vezuv, Etna, Stromboli Avrupa’nın 3 volkanı bu ülkede yer alır!

Hali hazırda aktif olan ve çoğu zaman muhteşem manzaralara yol açan Avrupa’nın 3 volkanı bu ülkede yer almaktadır. Günlük hayatının bunun çevresinde geçirmeye alışkın olan halkı gördüğünüz zaman da hayretler içinde kalabilirsiniz.

2-İtalya’daki 50 yer Unesco Tarih Mirası Listesinde yer alır!

İtalya’ya gittiğiniz zaman adımınızı attığınız an zaten göreceksiniz. Tarihi sokaklarda yer alan tarih binalar, tarih çeşmeler ve daha pek çok yapı sizi etkileyecektir. Ehhhh böylesine farklı bir yapıya sahip olan ve geçmişten günümüze gelen en değişik tarihi dokuları koruyan Unesco Tarih Mirası Listesinde de 50 farklı noktada yer almaktadır!

3- Shakespeare’nin en meşhur oyunları İtalya’da geçer!

En farklı aşkların, en farklı eserlerin sahibi olan Shakespeare’nin pek çok oyununun geçtiği ülkedir.  Othello, Macbeth, Romeo ve Juliet gibi birçok Shakespeare oyunu İtalya’da geçer.

4-İtalyan makarnasının tarihi M.Ö. 4.yüzyıla dayanır!

İtalya’nın yemekleri gerçekten farklı ve efsanedir. Bugün hepimizin sofrasında olan makarnanın ana vatanıdır. M.Ö. 4.yüzyıla dayanan geçmişi ile en efsane lezzetlerdendir tabi ki bunu yerinde İtalya’da yemelisiniz.

italyan makarnası

5- Dünyada en çok ziyaret edilen 4. ülkedir!

Venedik, Roma, Pisa, Milano ve daha pek çok şehri ile size en keyifli tutu yaşatacak olan İtalya Gezilecek Yerler listesi yapmak için bir önceki yazımı okumalısınız.
Related posts

Türkiye’den daha ucuza tatil yapabileceğiniz yer Budva!

Duygu Tunçer

Türkiye’de Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Çeşme Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.