Gezilecek Yerler
İzmir'de Gezilecek Yerler

İzmir Arkeoloji Müzesi

İzmir gezilecek yerler listesi için doğru yerdesiniz. Sizi bekleyen ve eğlenmek, gezmek, hafta sonu planı yapmak hatta yetmezse yaz tatili planı yapmak için kusursuz bir yer olan İzmir seçimlerinizi bekliyor.

arkeolojimuzesi

Benim gibi İzmir’e ilk gittiğinizde “burası ne kadar karmaşık ve kalabalık bir şehir” diyebilirsiniz. Ancak şehri yavaş yavaş gezmeye başladığınız zaman keyfini çıkarmaya başladığınız zaman olacaktır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra müzeleri, manzaraları ve tabi ki eğlence hayatı ile eşsiz bir gezi olacağını anlayabilirsiniz.

3 yıllık eser toplama ve derleme çalışmalarından sonra 1927 yılında Tepecik semtinde bulunan Aya Vukla (Gözlü) Kilisesi’nde ziyarete açılmış olan ve 1984’ten bu yana Konak Bahribaba Parkı içinde konuklarını bekleyen bir müzedir.

arkeolojimuzesi2

Eserler sadece bir bina içerisinde değil bahçede de sergilenmektedir. 5000 m²lik bir modern müze binasında sizi bekleyen eserleri incelemek ve ardından gezip göreceğiniz en farklı diğer yerlere geçmek isterseniz ortalama 1 saat Arkeoloji Müzesine ayırmanız yeterlidir.

Müze gezilir mi? Deyip sakın burun kıvırmayın kesinlikle gelip görün. İzmir’in en güzel ve farklı kısmını siz de ziyaret edin. Sonuçta gitmeden araştırdığınız en güzel yerleri gidince daha bilinçli olarak gezmiş olacaksınız.

Related posts

Tarihi Asansör

Duygu Tunçer

Göztepe

Duygu Tunçer

Kemeraltı Çarşısı

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.