Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İzmir Doğal Yaşam Parkı

İzmir gibi güzel bir yerde hayal ettiğiniz muhteşem bir gezi planlamaya hazır mısınız? Özellikle çocuklu aileler için vazgeçilmez olan hayvanat bahçelerinin en güzelini burada göreceksiniz.

2008 yılında Çiğli, Sasalı’da hizmete giren, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olan ve 425,000 m²’lik geniş bir alana yayılmış olan hayvanlar özgürce yeşil alanda gezip dolaştığı ve tel ya da kafes olmadan tam anlamı ile rahat bir ortamda yaşadıklarını görebileceğiniz bir yerdir.

dogalyasamparki2

İzmir Doğal Yaşam Parkı 120 türden 1,500 hayvanın bulunduğu, 3,000 ağaç ve 250 farklı bitki türünün yer aldığı bir yaşam alanıdır. Küçük atlar, cüce keçiler, tavşan, tavuk, kaplumbağaların yer aldığı harika bir yerdir.

İzmir’in ne kadar farklı ve güzel bir şehir olduğunu yaşadığınız zaman anlayacaksınız. Liman ve ticaret şehri olan İzmir aynı zamanda eğlence ve tam bir tatil cennetidir. 17. yüzyıldaki gelişen imar hareketleri ile git gide gelişen bu güzel şehirde bir tur planı yapmak isterseniz çevreyi yakından tanımalısınız.

dogalyasamparki

Tatil otelleri, termal otelleri, antik kentleri, en güzel lezzetleri ile size harika bir tur keyfi yaşatacak olan İzmir için tarih seçiminizi hemen yapmalısınız. Hayal ettiğiniz tur fırsatları ile size sunulan bu keyfi dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. O zaman bu farklı bir o kadar da heyecan verici şehri gezmeye devam edelim.

Related posts

Gaziantep Kalesi

Duygu Tunçer

Dubrovnik Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Aile İle Ucuz Tatil

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.