Gezilecek Yerler
İzmir'de Gezilecek Yerler

İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

İzmir’de gezilecek yerler listesi yapmaya hazır mısınız? Türkiye’nin en güzel şehirlerinden olan İzmir’de eşsiz bir tur planlayabilir hatta kendi planınızı kendiniz yaparak bu güzel şehri yakından tanıyabilirsiniz.
İzmir’in keyfini çıkarabileceğiniz tarafları ve tabi ki tarihi mekanları ile sizi etkileyeceğini düşündüğüm noktaları yazdım. İşte gittiğiniz zaman görmeniz gereken en güzel noktalar.

kemeralti2

Kemeraltı Çarşısı

En eski tarihi çarşıların başında gelen Kemeraltı Çarşısı Kızlarağası Hanı ile ve tabi ki Türk kahvesi seçenekleri ile ünlüdür. Bu keyfi doyasıya yaşayabileceğinizi bilmelisiniz.

izmiragora2

İzmir Agorası

İzmir’in en tarihi mekanlarının başında geliyor. Yaşanmışlıkları ve tarihi kalıntıları ile siz de hayranlık uyandıracak pek çok farkı göreceksiniz.

saatkulesi21

İzmir Saat Kulesi

En meşhur ortak buluşma noktasıdır. Tarihi saatin yapıldığından bu yana hiç durmadan çalıştığını biliyor musunuz?

konakiskele1

Konak Vapur İskelesi

Vapur keyfi yapmayı sevenlerin kesinlikle uğraması gereken hatta sadece keyif için karşıya geçip gelebileceğiniz vapur iskelesidir.

kale

Kadifekale

MÖ 3 yüzyılda Büyük İskender’in emriyle Generali Lysimachos tarafından yaptırılmış olan kale bugün hale tarihe meydan okuyor.

tarihiasansor1

Tarihi Asansör

İki semt arasındaki kot farkını bir zamanlar merdivenleri çıkarak aşmaya çalışırken yapılmış olan asansördür. Manzarası inanılmaz güzeldir. Fotoğraf çekmek için çok doğru bir noktadır.

sevgiyolu2

Alsancak Sevgi Yolu

Eğer mevsimlerden yaz ise deniz, kum ve güneşin adresidir ya da sonbahar ise deniz kıyısında palmiye ağaçlarının arasında eşsiz bir yürüyüş için vazgeçilmez adrestir.

pasaportiskele2

Pasaport Vapur İskelesi

İzmir’in en eski ve güzel binalarından olan gümrük binası Pasaport Vapur İskelesi olarak hizmet vermektedir.

kordon-2

İzmir Kordon Boyu

İzmir ile bütünleşen ve özellikle akşam üstü hareketlilik ile başlayan sabahın ilk ışıklarına kadar durmaksızın devam eden hareketin noktasıdır. İzmir’de eşsiz bir yürüyüş için ya da bence keyif için en güzel yerdir.

arkeolojimuzesi1

İzmir Arkeoloji Müzesi

Müze gezmeyi sevenler arasındaysanız şehri gezerken 1-2 saat uğrayabileceğiniz ve keyifle gezebileceğiniz bir yerdir Arkeoloji Müzesi.

inciralti2

İnciraltı
Eğlenmek, dinlenmek, günün keyfini çıkarmak ve tabi ki deniz, kum ve güneş keyfi için en güzel adreslerin başında gelen İnciraltı sizi bekler.

karsiyaka1

Göztepe

Sporun ateşini en iyi hissedeceğiniz yerdir. Zaten İzmir’in iki yakasının karşılıklı olarak bu ateşi hissettirdiği doğrudur. En güzel semtlerden olan Göztepe’yi de gezmelisiniz.

dogalyasamparki1

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Çoluk çocuk hep beraber gezip görebileceğiniz ve bu sevimli dünyanın içine girebileceğiniz eşsiz bir yerde bulabilirsiniz kendinizi. Doğal yaşam parkında hayvanlar kafeste ya da parmaklıkların arkasında değil, oldukça serbest ve rahat geziyorlar.

alsancakgari

Alsancak Garı

Tarihe şahitlik etmek için bu güzel garı görmeli hatta önünde fotoğraf çektirmelisiniz. İzmir’in en güzel noktalarının başında gelmektedir.

Related posts

Kemeraltı Çarşısı

Duygu Tunçer

Konak Vapur İskelesi

Duygu Tunçer

İzmir Kordon Boyu

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.