Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

İzmir’in En Güzel 6 Plajı

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden olan İzmir, hayal ettiğinizden daha da keyifli bir tatil geçirebileceğiniz seçenekler sunar. İzmir tatil planı yapmak isteyenler için harika bir tercih olabilir. Özellikle denize sıfır otelleri ile yaz sezonu boyunca en harika tatil seçeneklerini size sunar. Tabi ki gideceğiniz şehir ile ilgili önceden araştırma yapmalı, konaklamak istediğiniz yer ve çevresi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

İzmir’de yaz tatili için en güzel zamanı geçirebileceğiniz plajları sizin için araştırdım. İzmir’in En Güzel 6 Plajını gelin, beraber tanıyalım.

Bodrum Koyu – Karaburun

Sakin bir koydur. Karaburun koyları arasında en ünlüsü olandır. Balık sürülerini görebileceğiniz, deniz suyunun harika olduğu göreceksiniz.

Sazlıca Koyu – Foça

Foça’nın güzelliğini yaşamalısınız. Foça’nın küçük dar sokakları, plajlarının güzelliği ve tabi ki eğlenceli gece hayatı hep farklıdır, benim için. Sazlıca Koyu hem günübirlik gidebileceğiniz hem de küçük büyük koyları ile dikkat çeken noktalar arasında ilk sırada yer alır.

Bademli Koyu – Dikili

Hafta sonu en kalabalık olan noktalar arasındadır. Kalem Adası ve Bademli Koyu tertemiz plajı ile kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

Ilıca Plajı – Çeşme

İzmir’in en meşhur tatil cenneti olan Çeşme’de siz de harika bir tatil planı yapmak isterseniz, Ilıca Plajına gitmeden olmaz. Özellikle çocuklu aileler için en uygun plajların başında gelmektedir.

Altınköy Koyu – Urla

Altınköy Koyu, Urla’nın en güzel noktasıdır. Turkuaz renkli suyu ile gören herkesi kendine hayran bırakır. Koyun etrafı orman ile çevrilidir. Gerçekten İzmir’in en güzel noktaları arasındadır.

Delikli Koy – Alaçatı / Çeşme

Alaçatı’nın kalabalık havasından tamamen uzak, çevresinde hiçbir işletmenin olmadığı, sadece sessiz sakin bir yerde olmak isterseniz, kesinlikle güzel bir seçim yapmış olursunuz. Ayrıca İzmir Gezilecek Yerler Listesi yapmak için önceki yazımı okumalısınız.

Related posts

Akdeniz’in en güzel sahil şeridi Mersin’de!

Duygu Tunçer

Abant turu için zaman geldi!

Duygu Tunçer

Girne Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.