Gezilecek Yerler
Antalya'da Gezilecek Yerler

Kaleiçi

Antalya’nın en çok gezilen görülen ve merak edilen noktalarını tanımaya devam ediyoruz. Sevdikleriniz ile güzel bir tatil planı yapabileceğiniz, eğlenebileceğiniz, tarihini tanıyabileceğiniz hatta en keyifli zamanları geçirebileceğiniz güzel bir yerdir, Antalya!

kaleici

Hem yaz sezonu hem de sonbahar ve ilkbahar sezonunda keyfine doyum olmaz. Kaleiçi de gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Nedeni ise hem ulaşımının kolay oluşu hem de tabi ki tarihi özellikleri. Bu güzle şehre gelip de Kaliçi’ni tanımazsak gerçekten kötülük etmişiz gibi hissederim. Yaşanmışlıkları, tarihi güzellikleri ve tabi ki bugün hala yaşatılmaya çalışılan özellikleri ile buraya yarım gününüzü ayırabileceğinizi bilmelisiniz.

Taş evleri, hediyelik eşya dükkanları, restoranları, kafeleri, saat kulesi ve tabi ki yokuşları ile ünlü olan Kaleiçi sizi bekler.

kaleici2

Hadrian Kapısı, Karaalioğlu parkı, Yivli Minare, Hıdırlık Kulesi, Kesik minare ve Işıklar caddesi ise buraya kadar gelmişken gezip görmeniz gereken diğer yerler arasındadır. Hayal ettiğinizden daha da keyifli bir tur planlayacağınız ve geçireceğinizi bilmelisiniz. Antalya sadece lüks otelleri ya da gece hayatı ile ünlü değil. Antalya yaşanmışlıkları, tarihi özellikleri ve tabi ki doğal güzellikleri ile de ünlü.

Related posts

Yanartaş

Duygu Tunçer

Antalya Plajlar

Duygu Tunçer

Antalya merkez gezilecek yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.