Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kandıra

İstanbul çevresinde gezilecek yerlere göz atmak için bir arayış içinde olanlara tavsiyem tabi ki en güzel noktaların başında gelen Kandıra’dır. Denizi, kayalıkları ve en keyifli tarafları ile Kandıra gibi güzel bir noktaya siz de gitmelisiniz.

kandira0

İstanbul’a ortalama 1,5 saat uzaklıkta olan Kandıra, Kocaeli gibi değildir. Çam ormanları ile çevrili ve bir o kadarda sessiz sakindir. Zamanın yavaş aktığı bir nokta olan Kandıra, yoğurdunu yiyebileceğiniz, keyifli zamanlar geçirebileceğiniz ve hatta balık yiyebileceğiniz oldukça güzel mekanlara sahiptir. Lüks değil özellikle rahat ve uygun fiyatlı mekanları ile dikkat çekmektedir.

Bağırganlı, Kefken, Kumcağız veya Kerpe’ye kadar uzanan sahili ile bilinen Kandıra’da mangal keyfi yapabilir, keyifli bir hafta sonu planlayabilirsiniz. Kefken Pembe Kayalar’a uğramalı ve rengin güzelliğine şahit olmalısınız. Bu pembe kayaların Sultan Ahmet Camisinde bile kullanıldığı söylenmektedir.

kandira1

İstanbul çevresinde gezilecek yerler göz attığımıza göre şimdi kendiniz için güzle bir plan yapma zamanı geldi bile. Kandıra ile başlayabilirsiniz. Eğer devamını da merak ediyorsanız bir önceki yazımda İstanbul’da gezilecek yerler listesine göz atabilirsiniz.

Related posts

İstanbul’a yakın gezilecek yerler

Duygu Tunçer

Ağva

Duygu Tunçer

Eyüp Sultan Camii ve Türbesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.