Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kapadokya’da Yapılması Gereken 7 Şey

En güzel hafta sonunu geçirebileceğiniz, en özel tatili planlayabileceğiniz ve tabi ki doğası ile sizi kendine hayran bırakacak olan harika bir yerdir Kapadokya. Nevşehir’in geçmişten günümüze bıraktığı ve görüp hayran kalacağınız en özel noktasıdır. Her yıl milyonlarca turistin konuk olduğu, Peri bacaları, farklı dini yapıları, özel noktaları ve doğal oluşumları ile aslında hayatınızda bir kere görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. İster bir hafta sonu ayırıp güzel bir Kapadokya turu yapabilirsiniz, isterseniz de harika bir haftayı burada geçirebilirsiniz. Şimdi gelelim asıl konumuza!
Kapadokya’da yapmanız gereken 7 şey var!

1-Peri Bacalarını Gezmek

Görünce hayran kalacağınız ve nasıl oluştuklarını duyunca gerçekten gezdiğiniz her noktanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdesiniz. Fotoğraf çekmeyi unutmayın ve tabi ki anılarınıza en farklı güzellikleri eklediğinizi bilmelisiniz!

2-Aşıklar Tepesine Çıkmak

En romantik anları ve tabi bulunduğunuz konumun en güzel anlarını burada yaşayacaksınız. Çünkü tüm şehir ayaklarınızın altındadır. An ve an olduğunuz noktadan manzarayı kesinlikle fotoğraflamalısınız.

3-Ihlara Vadisine Gitmek

Böyle bir yer yok! Belki de ömrünüzde hiç görmediniz! Önce yürüyüş yapabilir sonra piknik yapabilirsiniz. Doğa ile tamamen iç içe kaldığınız yerdir burası.

4-Balona Binmek

Sabah saat 04.30’da uyanıp, günü en güzel yerde “gökyüzünde” karşılamaya hazır mısınız? Sabah saat 5.00’da havalanan ve hayalini kuruduğunuz gökyüzünde güne merhaba demelisiniz. Bu deneyi,mi bence kesinlikle yaşamalısınız!

5-Göreme Açık Hava Müzesini Gezmek

Pek çok dini yapını, taştan oyma yapılan sığınma noktalarının, kiliselerin, şapellerin, yemekhanelerin ve yatak odalarının olduğunu görebilirsiniz.

6-Testi Kebabı Yemek

Bildiğiniz testi içinde gelen ve sizin çekiç ile kırıp yediğiniz, tadı efsane olan yemektir. Yöresel bir lezzettir ve yabancı turistlerinde en çok tadına baktıkları arasındadır.

7- Kızılçukur Vadisinde Gün Batımı İzlemek

Günün batışına bir kere daha hayran kalmak için buraya gelmelisiniz. Farkındaysanız Kapadokya’da hem gün doğumunu gökyüzünde izleyebiliyor, hem de günün batışını Kızılçukur Vadisinde izleyebiliyorsunuz.
İşte bu kadar özel ve farklı yerdir, Kapadokya. Siz de Kapadokya gezilecek yerler listesi yapmak için tıklayın!

Related posts

Atina Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Dünyanın en ilginç 7 oteli

Duygu Tunçer

İspanya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.