Kapalıçarşı

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Kapalıçarşı

Yazar Duygu Tunçer   /     04 Eki, 2016  /     İstanbul'da Gezilecek Yerler  /     , , , ,

İstanbul’da gezilecek yerleri araştırmaya başladığınız zaman size en keyifli olanları sunacak olan yer hatta alışveriş için heyecanlandıracak olan nokta tabi ki Kapalıçarşı’dır.

kapalicarsi

Tarihi bir hanın içine kurulmuş olan mistik tarihin en güzel tafralarını yaşamanızı sağlayacak olan hatta alışveriş yapmadan durmayacağınız ancak kesinlikle pazarlık yapmanız gereken tarihi Kapalıçarşı İstanbul’un merkez noktasında yer almaktadır.

Her yerden ulaşımı kolay olan Kapalıçarşı, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerininin tam ortasındaki en büyük çarşıdır. En eski kapalı çarşılardan olan Kapalıçarşı, İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk dikkatini çeken alışveriş noktasıdır. Siz de gittiğiniz şehir ya da ülkelerin tarihlerinin barındığı ve tabi ki bu dokuyu size hatıra olarak bırakacak birkaç şey almak isterseniz alışveriş yaparsınız. İşte size bu güzelliği sunacak olan yer ise İstanbul’da Kapalıçarşı’dır.

kapalicarsi1

Fatih Sultan Mehmet’in emriyle 1461 yılında kurulmuş olan Kapalıçarşı, 64 tane cadde de 4000’den fazla dükkan bulunduruyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*