Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kapalıçarşı

İstanbul’da gezilecek yerleri araştırmaya başladığınız zaman size en keyifli olanları sunacak olan yer hatta alışveriş için heyecanlandıracak olan nokta tabi ki Kapalıçarşı’dır.

kapalicarsi

Tarihi bir hanın içine kurulmuş olan mistik tarihin en güzel tafralarını yaşamanızı sağlayacak olan hatta alışveriş yapmadan durmayacağınız ancak kesinlikle pazarlık yapmanız gereken tarihi Kapalıçarşı İstanbul’un merkez noktasında yer almaktadır.

Her yerden ulaşımı kolay olan Kapalıçarşı, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerininin tam ortasındaki en büyük çarşıdır. En eski kapalı çarşılardan olan Kapalıçarşı, İstanbul’a gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk dikkatini çeken alışveriş noktasıdır. Siz de gittiğiniz şehir ya da ülkelerin tarihlerinin barındığı ve tabi ki bu dokuyu size hatıra olarak bırakacak birkaç şey almak isterseniz alışveriş yaparsınız. İşte size bu güzelliği sunacak olan yer ise İstanbul’da Kapalıçarşı’dır.

kapalicarsi1

Fatih Sultan Mehmet’in emriyle 1461 yılında kurulmuş olan Kapalıçarşı, 64 tane cadde de 4000’den fazla dükkan bulunduruyor.

Related posts

Riva

Duygu Tunçer

İstanbulda gidilecek güzel mekanlar

Duygu Tunçer

Eyüp Sultan Camii ve Türbesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.