Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Karatay Medresesi

Konya gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Hem keyfini çıkaracağınız bir hafta sonu hem de ruhani açıdan farklı duygular içinde yer almak isterseniz seçimlerinizi yapabileceğiniz doğru şehirde yani Konya’da bulacaksınız kendinizi.

karatay-medresesi1

Konya’da gezip görmeniz gereken yerlerin başında gelen Karatay Medresesi ise geçmişten günümüze gelen tarihi özellikleri ile bilinmektedir. Ziyaret edilebilecek tarihi yapıların başında yer alan Karatay Medresesi, Selçuklu döneminden kalmadır. Karatay ilçesinde yer alan medrese günümüzde Çini Eserler Müzesi olarak hizmet vermekte.

Selçuklu taş işçiliğinin günümüze kadar gelen özellikleri ve ne kadar farklı bir sanat dalı olduğunu görmemizi sağlayan detayları ile sizi konuk edecektir. Yapının içinde yer alan kabartma ve çinileri sayesinde göz alıcı bir görünümü olduğunu siz de fark edeceksiniz.

seb-i-arus

Konya Karatay Medresesi ve çevresindeki daha pek çok yapıyı yakından tanımaya devam edeceğiz. Şimdilerde Şeb-i Arus turları ile ön plana gelen Konya’ya gitmek için en güzel zamanlar geliyor. 7-17 Aralık 2016 tarihlerinde Konya’da farklı bir tura katılmak isterseniz bu dönemi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Related posts

Konya’da Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

İstanbul Büyükada Turu

Duygu Tunçer

Dünyanın En Ucuz 9 Ülkesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.