Gezilecek Yerler
İzmir'de Gezilecek Yerler

Karşıyaka Çarşısı

İzmir’in en ateşli taraftarlarının yer aldığı diğer bir semti ise Karşıyaka! Eğlencenin kalbi, sahilinin güzelliği ve sürekli hareketli olan bir yerdir. Belki de İzmir’e geldiğinizi en iyi burada anlayacaksınız.

karsiyaka

Karşıyaka Çarşısı gezip görebileceğiniz, aradığınız her şeyi burada bulabileceğiniz ve tabi ki sürekli bir insan hareketinin olduğu yerdir. Gece farklı güzel gündüz farklı güzeldir. Karşıyaka Vapur İskelesi ile banliyö hattının tam orta noktasında bulunan çarşıda ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. İzmir’in  kuzey kesiminin alışverişte vazgeçilmez noktasıdır.

İzmir’in tarihi önemi, yerleşim yerleri, fuar aktiviteleri ve tabi ki yaz eğlenceleri ile harika bir şehir olduğunu geldiğiniz zaman görebilirsiniz. Benim gibi ilk gittiğiniz zaman sevmeyebilir hatta çok kalabalık gelebilir ama daha sonra Çeşme ya da Foça gibi güzelliklerini gezip görüp hayran kalabilirsiniz.

karsiyaka1

İzmir gezilecek yerler listesi yapmaya başladığınız zaman ilk başa Karşıyaka ve çarşısını yazabilirsiniz. Semtlerin en güzelleri arasındadır. Özellikle vapur keyfi yaparak karşıya geçebilir ve bunun bir şehir için ne kadar güzle bir taraf olduğunu anlayabilirsiniz. O zaman İzmir’i tanıyıp seveceğiniz seçimler ile devam ediyorum anlatmaya.

Related posts

Konak Vapur İskelesi

Duygu Tunçer

İzmir’de Gezilecek Yerler Listesi

Duygu Tunçer

İzmir Saat Kulesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.