Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm Yurtiçi Gezilecek Yerler

Kaş için şimdi doğru zaman!

Gece hayatının hareketliliği, eğlenceyi size sunan farklı seçenekleri, denizinin güzelliği, koyları, tekne turları, küçük küçük evleri ve sırtınız dağ yüzünüzün deniz olduğu eşsiz bir yer Kaş!

Kaş’a ulaşım kolay değil ama zor da değil. Araç ile gitmek isterseniz kesinlikle daha kolay. Biz Ankara’dan 7 saatte ulaştık. Ama uçak ile gelmek isterseniz Antalya ya da Marmaris’e gitmeli oradan otobüs ya da servis ile Kaş’a geçebilirsiniz.

Kaş oldukça küçük bir tatil cenneti. Toplasanız 2 saatte bütün kaşı gezebilirsiniz. Kaş meydan her sokağın çıktığı güzel bir yer. Bütün restoran ve kafelerin toplandığı bir meydan burası. Alışveriş yapabileceğiniz, pek çok lezzetin tadına bakabileceğiniz ve gece keyifle gezebileceğiniz liman bölgesi aslında. Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi Meis turları ya da Rodos turlarının kalktığı noktada burası.

kas

Kaş otelleri bu meydana çok yakın. Aslında hepsi sıralı küçük tesisler. Öyle Antalya’nın dev tesislerini burada aramayın. Ancak hem rahat hem de oldukça şirin oteller var. Kaş Kalkan’a yarım saat uzaklıkta. Kalkan’a gidene kadar karşınıza pek çok plaj çıkıyor. Bence Kaş’ın içinden çıkıp Kalkan yolu üzerindeki plajları denemelisiniz. Özellikle biz en çok yol üstünde bir otel olan Kaş Marin otelin plajını beğendik. Kaş Marin Beach Club’ta gün boyu müzik var, yeme içme imkanı var üstelik oldukça uygun fiyata. Burada şezlong ve şemsiyeye para vermiyorsunuz. En güzel tarafı da bu. Maalesef Kaş’ın iç tarafında yer alan bütün koy işletmelerinde şezlong ve şemsiye ücretli. Burada yeme ve içme için seçenekte oldukça fazla ve lezzet yerinde! Yolunuz Kaş’a düşerse hem konaklama için hem de plaj için Kaş Marin Otel’i tercih edebilirsiniz.

Kaş gece hayatı da oldukça eğlenceli. Pek çok alternatif müzik tarzı sizi bekliyor. İsterseniz bir pub’a girebilir, isterseniz deniz kenarında rakı balık yapabilir ya da isterseniz sessiz sakin sadece oturup birkaç bir şey yiyip içebileceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kaş’ta ne yenilir?

Kaş’ta en farklı lezzet, Kaş Tava Dondurma! Süt reçeli ile dondurma yapıyorlar. Üstüne istediğiniz meyveyi taze taze koyuyorlar. Bunun tadına kesinlikle bakmalısınız. Ayrıca meydanda dondurmayı kendi yapan hatta külahını bile orada tazecik yapan bir dondurmacı var aynı zamanda waffleları da muhteşem. Denemenizi tavsiye ederim. Balık kesinlikle yemelisiniz, sokar balığı Kaş’ın en meşhur balığı!

Kaş’tan ne alınır?

Tabi ki Kaş’ı hatırlatacak olan en güzel magnetler, hatta burada meşhur olan peştamallar ve renkli camlardan yapılmış lambalardan satın alabilirsiniz.

kasliman

Kaş’a ne zaman gidilir?

Bence bayramda seyranda gitmeyin, inanılmaz kalabalık oluyor. Biz Temmuz’da bayramdan önceki hafta gittik oldukça sakin ve keyifliydi. Gündüzleri sıcak olsa da geceleri oldukça serin bir yer bunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Kaş’ta ne yapılır?

Kesinlikle tekne turuna çıkmalısınız. Adaların açıklarında denize girmelisiniz. Meis adasını ziyaret etmelisiniz. Kaş koylarını gezmelisiniz.

Kaş gece hayatı nasıl?

Kaş gece hayatı oldukça eğlenceli. Her tarzdan eğlenceyi bulabilir hatta kaldığınız her gece farklı bir tarz deneyebilirsiniz

Related posts

Antalya’da Görülmesi Gereken 7 Yer

Duygu Tunçer

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

Duygu Tunçer

Marsilya Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.