Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kayak Turları ve Kış Otelleri

En keyifli, en eğlenceli ve hayalinizi tam anlamı ile size sunacak olan kar tatili için hazır mısınız? Tam da kar yağdığı gün, içimize bembeyaz umutların serpildiği gün bu keyfi yaşamaya hazır mısınız?

Kış tatili denilince akıllara gelen tabi ki kayak otelleri oluyor. Kayak yapmak, karda mangal eğlencesini yaşamak ve en keyifli olanı ailece yaşamak isteyenler için birbirinden güzel kayak oteli hatta kayak turu tavsiyem olacak.

Öncelikle gitmek istediğiniz yere kara vermelisiniz. Mesela benim bu dönemde vazgeçilmezim olan Abant, yüksek kısımlarında kayak yapabileceğiniz ancak göl çevresinde en güzel kar manzarasını izleyerek eğlenebileceğiniz yerdir. Yılın sadece yaz mevsiminde tatil yapılmaz diyenler arasındaysanız ve benim gibi kışı çok seviyorsanız, tatil planlarınızın bir kısmını da kışın yapmalısınız.

Ailece sevdiğimiz kar havası adeta ruhumuza iyi geliyor. Bu keyfi başka türlü yaşamak imkansız. Hani çocuklar okullar kar tatiline girdiği zaman sevinir ya işte bizim sevinçte o hesap. Beni yakından tanıyanlar çok iyi bilir.

Kayak turları ise yurt dışında seçim yapabileceğiniz en güzel detayları ile sizi bekliyor. Mesela hem uygun fiyatlı hem de oldukça güzel bir yer olan Bansko, Bulgaristan’ın kayak merkezidir. Kar konusunda oldukça cömert ve kayak alanları ile de dünya şampiyonlarının tercih ettiği pistlere sahiptir.

Kayak keyfini yaşaya bileceğiniz, hem de cebinizi yakmadan bu fırsatı değerlendirebileceğiniz gibi yurt içinde de aynı seçenekleri yakalamak mümkün. Ancak biliyor musunuz ki; Bansko turları çoğu zaman daha ucuza geliyor. Kar gördüğünüz zaman içinizin açılacağı ve en güzel anıları biriktire bileceğiniz güzel şehirdir. Bansko turuna gittiğiniz zaman tabi ki Sofya’yı gezme ve yakından tanıma şansınız olacak.

Eğer ki uçak ile bu aralar seyahat edecekseniz rötarlara dikkat etmeli ve hazırlıklı olmalı, arabanız ile yolculuk yapacaksanız bakımınızı ve lastiklerinizin kış için yeterli olup olmadığından emin olmalısınız. Dikkatli olun ve kışın bu güzelliklerinin de keyfini çıkarın.

Related posts

Bu Yaz Kıbrıs’a Gitmek İçin 5 Neden

Duygu Tunçer

Haller Gençlik Merkezi

Duygu Tunçer

Büyükada Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.