Gezilecek Yerler
İzmir'de Gezilecek Yerler

Kemeraltı Çarşısı

İzmir’in en çok gezilen en çok merak edilen noktalarını hep beraber gezmeye hazır mısınız? Güzel İzmir, doğası ve denizi ile herkese sıcacık gelir.

Güler yüzlü ve mutlu insanları ile her zaman eğlenceye hazırdır. En rahat edeceğiniz şehirlerdendir İzmir. Gece fuarları ile ünlüdür. Eğlence ve keyfin adresidir ve daha bunun gibi pek çok şeyin içine bu güzel şehri katabilirsiniz.

kemeralti

Şimdi gelin İzmir’in en meşhur çarşısı olan ve yıllara meydan okuyan Kemeraltı Çarşısını gezelim. İzmir bir liman şehri. Yurt dışına çıkan ve gelen pek çok ürünleri ile satışında en sıcak olduğu şehirlerin başında. Tabi ki bu geçmişten günümüze gelen en büyük özelliklerin başında. Kemeraltı Çarşısı da buradan kalma alışkanlıkların devam ettiği bir çarşı. Aslında bir tür kapalı han denilebilir. İçinde dar sokakları olan, dükkanların sık sık olduğu ve oturup kahve keyfi yapabileceğiniz güzel mekanları ile siiz konuk edecek olan bir çarşıdır.

Alışveriş yapmasanız bile sizin güzel vakit geçirebileceğiniz hatta sadece damla sakızlı kahve keyfini yaşayabileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Kızlarağası Hanında işte bu kahve keyfini yaşamalı, hemen bitişiğinde olan balık pazarını da ziyaret etmelisiniz çünkü mideye seviyorsanız işte bunun keyfini en güzle yaşayabileceğiniz yerdir!

kemeralti1

İzmir gezilecek yerler listesi yapmak için doğru yerdesiniz. Kemeraltı Çarşısı ile başladık. Ardından pek çok güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacak ve tekrar gelmek isteyeceğiniz en güzel noktaları gezmeye devam ediyoruz.

Related posts

İnciraltı

Duygu Tunçer

Kadifekale

Duygu Tunçer

Konak Vapur İskelesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.