Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kıbrıs Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Önemli Şey!

Doğasının güzelliği, konforlu otelleri, harika denizi ve ada hayatının en farklı tarafları ile size en güzel tatil seçeneklerini sunacak olan Kıbrıs, belki bu yıl sizin de tercihleriniz arasında olabilir.Kıbrıs hakkında bilmeniz gereken birkaç detay var. Aslında günlük hayatın nasıl sürdüğü ve tabi ki ne kadar ucuza bir yerde konaklayabileceğinizi belki de burada yaşamak isteyeceğinize karar verebilirsiniz. Kıbrıs hakkında merak edilen pek çok detay var. Hakkında bildiklerinize ya da bilmediklerinize gelin hep beraber göz atalım.

1.En Güzel Akdeniz İklimi

Akdeniz iklimini en güzel yaşayabileceğiniz yerdir. Hem denizi, kumu, güneşi hem de doğasının güzelliği ile sizi konuk edecek olan Kıbrıs, muhteşem bir ülkedir. Nisan ayında denize girmeye başlayabilir ve Kasım ayına kadar denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

2.Uygun Yaşam Koşulları

Çoğu insan için yaşam koşulları her şeyden daha önemlidir. Kıbrıs’ta bunu sağlayan ülkelerin başında gelmektedir. Ev ev araba almak burada daha kolaydır. Hem de hayalini kurduğunuz en güzel arabaya burada daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

3.Huzurlu Ortam

İnsanların hep güldüğü, eğlendiği ya da havasından suyundan mıdır bilinmez ama adanın genelinde gece hayatının yoğun oluşu belki de en önemli etkendir.

4.Güvenli Şehirler

Adanın her şehrinde güvenle rahat rahat gezip dolaşabilir ve yaşayabilirsiniz. Yardımsever ve hoşgörülü insanlara burada daha çok rastlarsınız. Aslında bize yansıtıldığı gibi Türkleri sevmeme gibi bir durum yok kesinlikle. Ayrıca Kıbrıs’ta hiç terör saldırısı olduğunu duydunuz mu?

5.Kolay Oturma İzni

Kıbrıs’ta sadece ev alarak kısa sürede oturma iznine sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Avrupa ülkelerinde zor verilen oturma iznine burada oldukça kolay sahip olabilirsiniz.

6.Geniş İş Olanakları

Türkiye’den bir üniversiteden mezun olduysanız burada genel olarak diplomanızın tanınmaması gibi sorunlar da yaşamayacağınız kesin. En çok turizm sektörü konusunda iş olanağı bulunan Kıbrıs’ta kendi alanınız ile ilgili pek çok iş imkanı bulunmaktadır.

7.En Güzel Lezzetler

Hellim peyniri başta olmak üzere benim favorim şeftali kebabı ve tabi ki Kıbrıs köftesidir. Bunun dışında deniz mahsulleri de oldukça fazladır.

8.Kolay Ulaşım

Aslında bildiğiniz İstanbul ya da Ankara ulaşımı ile benzerlik gösteren hat özellikleri çoktur. Büyük şehirlere en fazla 1-2 saat süren yolculuklar ile bir uçtan diğer uca gidebilirsiniz.

9.Dil ve Para Sıkıntısına Son!

Hem dilimiz konuşuluyor hem de Türk parası geçiyor. Yani günlük hayatınızı etkileyecek herhangi bir olumsuz durumun olmadığını bilmelisiniz.

Kıbrıs Gezilecek yerler listesi yapmak isterseniz bir önceki Kıbrıs yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Related posts

Akdeniz’in en güzel sahil şeridi Mersin’de!

Duygu Tunçer

Eylül Ayında Gidilecek En Güzel 5 Yer

Duygu Tunçer

Kışın Evleneceklere En İyi Balayı Otelleri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.