Gezilecek Yerler
İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kıbrıslı Yalısı

İstanbul’un o kadar çok gezilip görülecek tarafı var ki! Yaşanmışlıkları, oldukça geçmişe dayanan tarihi özellikleri ve tabi ki konumu ile dünya da bir eşi benzeri dahi olmayan harika bir şehirdir. Ehhh, bu kadar güzel bir şehre gelmişken gezip görmemek hatta yakından tanımamak olmazdır.

kibrislieski

18. yüzyılda yapılmış olan ve oldukça farklı bir yapıya sahip olan Kıbrıslı Yalısı, 3 değişik Sultana Sadrazamlık ve Rusya Büyükelçiliği yapmış olan Kıbrıslı Mehmet Emin Paşa’ya aittir. Piyer Loti ve Yahya Kemal gibi yazarların vazgeçilmez yeridir.

Tarihteki önemi ve tabi ki kusursuz güzelliği ile görülmeye değer bir yalıdır. İstanbul boğazında bu ve buna benzer pek çok yapı bulunmaktadır. tarihi konumları ve tabi ki manzaralarının eşsiz oluşu ile bilinmektedir.

kibrisli

İstanbul Anadolu yakası boyunca gezip görebileceğiniz en güzel noktaları araştırmaya devam ediyoruz. Tabi ki Anadolu yakasının tüm güzelliklerini siz de burada bulacaksınız. Dilediğiniz gibi kusursuz bir İstanbul turu planlamak isterseniz seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Related posts

Kız Kulesi

Duygu Tunçer

Riva

Duygu Tunçer

Anadolu Feneri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.