Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarları

Konya gezilecek yerler listesinde tarihi mekanları da gezmeye devam ediyoruz. Hem doğası, hem tarihi özellikleri hem de en keyifli tur seçenekleri ile tur keyfini yaşayabileceğiniz farklı bir yerdeyiz bugün!

kilistra-antik-kenti-ve-kaya-mezarlari

Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarları şehir merkezine 34 km uzaklıkta ve ulaşımı kolay olan bir noktadır. Gökyurt Köyü sınırları içerisinde yer alan aslında Konya’nın Kapadokya’sı olarak bilinen antik kent, kayalara oyulmuş evleri, ibadet yerleri ve sarnıç kalıntıları ile ülkemizde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Frig döneminden kalma, krala ait olan kaya mezarlarını da içinde yer alıyor. Antik kent içerisinde daha hala incelenmeyi bekleyen höyükler var.

kilistra-antik-kenti1

Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarları gibi gezilip görülmesi gereken en keyifli ve merak uyandıran noktalar arasında. Konya’ya gelip gezmeye başladığınız zaman bu farklı noktalar size değişik gelecek ve hayal ettiğinizden daha da keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak. Geçmişe şahitlik etmek, farklı noktaları tanımak ve keyfini çıkaracağınız en güzel yerleri gitmeden araştırıp kendinize bir liste yapmak isterseniz Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarlarını bu listeye kesinlikle eklemelisiniz.

Related posts

Marsilya Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Paris’te Görülmesi Gereken 7 Yer

Duygu Tunçer

Gaziantep Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.