Kış tatili için Avrupa’nın en iyi 3 şehri

Yurt Dışı ve Yurt İçi Gezdim, Gördüm, Yazdım
Duygu Tunçer

Kış tatili için Avrupa’nın en iyi 3 şehri

Yazar Duygu Tunçer   /     29 Oca, 2017  /     Gittim Gördüm  /     , , , , , , , , ,

Tatil dediğiniz hep yaz olmaz değil mi? Kışında gezmek ve kış manzarasının en güzel olduğu yerleri görmek gerekir. Hayalini kurduğunuz neresi var bilemem ama size birkaç tavsiyem olacak.
Avrupa’da gezip görebileceğiniz ve gerçekten kış aylarının keyfini çıkarabileceğiniz, anılarınıza en güzel olanları ekleyebileceğiniz yerler arasından 3 tanesini seçtim.

Çektiğiniz her fotoğrafın birer kartpostal olabileceği ve anılarınızın ne kadar da fazla olduğunu o fotoğraflara baktığınız zaman anlayabileceğiniz yerler seçin. Zaten araştırmaya başladığınız zaman anlayabilirsiniz. Ehhh, hadi o zaman başlayalım. Kış bitmeden seçiminizi yapın…

Hallstatt, Avusturya

Benim favorim. Belki de dünya üzerindeki en güzel ve özel yerlerden biri Hallstatt. UNESCO tarafından korunan ve sarp tepelerin arasında eşsiz manzaraları size sunan Hallstatt, Avusturya’nın büyüleyici dünyasını size sunan en güzel yerdir. Dinlenmek, doğa ile iç içe kalmak ve küçük ama ruhunuza iyi gelecek eşsiz bir yerde kendinizi bulmak isterseniz Avrupa’nın göz bebeği olan bu doğa harikası sizi bekler.

prag

Prag, Çek Cumhuriyeti

Tarihi bizzat yaşayabileceğiniz, gezmeye başladığınız zaman kendinizi geçmiş zaman içinde yolculuk yapıyor gibi hissedebileceğiniz harika yerdir Prag. Çek Cumhuriyeti’nin en çok turist alan şehri olan Prag, Avrupa’daki en popüler turistik şehirdir. Petrin Tepesi‘nden karla kaplanmış şehir kesinlikle izlemeli ve Charles Köprüsü‘nden karşıya geçmelisiniz.
Edinburgh, İskoçya

Benim hayal dünyamı genişleten ve gerçekten sınırlarımı zorlayan yolculuk hikayesidir, İskoçya. Nedenini bilmiyorum ama buraya hayranım. İskoçya‘nın başkenti Edinburgh’a indiğiniz an size hissettirdiklerine inanamayacaksınız. Saraylar, şatolar, heykeller ve taştan dev yapıların içinde kendinizi eski çağdan kalma film karelerinin içinde hissedebilirsiniz. Manzaralar zaten inanılmaz. Karla kaplı bu efsane şehirde harikaları keşfetmeye hazır olmalı ve gitmeden kesinlikle bir tur planı yapmalısınız.

1 Yorum

  1. Gezilecek yerler Says: 30 Ocak 2017 23:34

    Ben şahsen Prag’ı çok beğeniyorum. Hem yazın hemde kışın gidilebilecek en önemli kent olduğunu söylemeliyim. Teşekkürler.

    Reply this comment

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*