Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kışın Gidilecek Tatil Yerleri

Kış sezonu boyunca sizi konuk edecek isterseniz eğlence, isterseniz dinlenmek ya da isterseniz bedenen şifa bulabileceğiniz tatil planlarınızı dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.
Kışın gidilecek en güzel tatil noktaları nerelerdir? Diye soracak olursanız, tabi ki gitmek istediğiniz yere göre değişebilir derim. Çünkü kış tatilinden beklentiniz farklı olabilir. Mesela hava çok soğuk ve fiziksel birkaç noktada ağrınız var. Bunun için tercihlerinizi termal otellerden yana yapabilirsiniz.

Termal Oteller

Afyon başta olmak üzere İzmir ya da Yalova gibi pek çok güzel şehrimizi tercih edebilirsiniz. Ama bence de bu konu da en lüks ve konforlu olanı sunan oteller Afyon’da! Hem rahat tesisler hem de odanıza kadar sunulan sağlıklı sular ile dilediğiniz gibi bir termal tatil planlayabilirsiniz.

İzmir’de bu konuda Afyon’dan aşağı kalmıyor tabi ki. Hem yaz sezonu hem de kış sezonu boyunca pek çok misafir konuk eden bazı İzmir termal otellerde de rahat edebilirsiniz.

Kayak Otelleri

Eğlence dolu bir kış tatili planlamak için ise tabi ki Bolu, Bursa, Erzurum, Isparta, Kars, Kayseri ya da Kocaeli’ni tercih edebilirsiniz. Uludağ ve Kartalkaya ise en meşhur olanları. Fakat ta aynı zamanda en kalabalık olanlarıdır.

 

Yurtdışı Kayak Turları

Türkiye’den en kolay ulaşabileceğiniz ve aslında Türkiye’deki tatillere göre daha uygun fiyata gelecek olan Bansko Kayak Turlarını kesinlikle tercih etmelisiniz. Bansko’nun güzel pistlerini başka hiçbir yerde bulamazsınız.

Abant Otelleri

Gördüğünüz gibi bizim ailece en çok sevdiğimiz yerdir, Abant. Her kış olmazsa olmazlardan. Tamamen hafta sonu dinlenme için yapılmış, doğa ile baş başa kalabileceğiniz hatta bir sabah kalktığınızda arabanızın bile karla kaplı olduğunu görebileceğiniz farklı bir yerdir. Gölün buz tuttuğunu, ağaçların sadece gövdelerinin göründüğü yapraklarını karla kaplı olduğunu ve siz kar ile kaplı bu manzaraya karşı en lezzetli kahvaltınızı yaptığınızı planlayabilirsiniz.

Spa Otelleri

Tamamen bedenen yenilenme ve dinlenmeye yönelik bir tatil planlayabilirsiniz. Masaj yaptırabilir, sıcak havuzlarda yüzebilir, günlük bakımlarınızı yaptırabilir ve hayata kaldığınız yerden en eğlenceli şekilde devam edebilirsiniz. Antalya otelleri bunun için biçilmiş kaftandır.
Kış tatilinizi dilediğiniz gibi seçebileceğiniz ve tabi ki yaz içinde fırsatları yakalayabileceğiniz tercihleri yapabileceğinizi unutmamalısınız.

Related posts

Frankfurt Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Rusya Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Önemli Şey!

Duygu Tunçer

Batum Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.