Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Konya Atatürk Evi Müzesi

Konya’da gezilecek yerler listesinde sıradaki yer oldukça duygu dolu anlar yaşayabileceğiniz bir yer. Gittiğiniz zaman gözleriniz dolacak, keşke hala burada yaşıyor olsaydı ve bir kez görebilseydim diyebileceğiniz bir yer.

konya-ataturk-evi1

Atatürk Müzesi Konya’daki en güzel noktaların başında geliyor. Geçmişten bugüne kalan, içinde Atatürk’ün en özel eşyalarının ve döneme ait belgelerin sergilendiği kusursuz bir yerdir. Görüp de duygulanmamak, uzun uzun izlemek bakmak geliyor insanın içinden. En azından ben bunları hissetmiştim.

1928 yılında Konyalılar tarafından Mustafa kemal Atatürk’e hediye edilen, Ata’nın şahsi eşyalarının içinde bulunduğu ve aynı zamanda çalışma odasında döneme ait diğer belgeleri, fotoğrafları, gazete kupürlerinin yer aldığı bir evdir.

İki katlı ev bugün hala müze olarak ziyarete açıktır. Pazartesi hariç haftanın her günü 08.30-17.30 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz bu güzel müzede; Atatürk’ün bu evde yazdığı günlük de sergilenmektedir.

konya-ataturk-ev

Müzedeki diğer eserleri, yaşanmışlıkları ve tabi ki Atatürk’e ait eşyaları görünce siz de çok duygulanacaksınız. Bu duyguları yaşamak, zaten manevi anlamda çok duygu yükleneceğiniz Konya gibi güzel bir şehirde bir de Atatürk’ün evini ziyaret etmeyi unutmayın.

Related posts

Çeşme’de Mutlaka Yapılması Gereken 7 Şey

Duygu Tunçer

Selanik’te tadına bakmanız gereken 7 lezzet

Duygu Tunçer

Bursada gezilecek yerler listesi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.