Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kos Adası Gezilecek Yerler

Bodrum’un tam karşısında bir Ege adasıdır. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan bu güzel adaya Bodrum’dan feribotlar ile geçebilirsiniz. Antik kalıntıları, doğal güzellikleri ve eğlenceli gece hayatı ile ünlüdür.
Kos Adası gezilecek yerler listesi yapmak istiyorsanız ve bu yıl için tatil planlarınızda Yunan Adaları varsa tercihlerinizi erkenden yapmanızı tavsiye ederiz. Eğlenmek ve gezmek için tercihlerinizi yapabileceğiniz güzel bir ada tercih ettiğinizi bilmelisiniz. Şimdi gelin planlarımızı yapmak için görmeniz gereken yerlere göz atalım.

Asklepion

Kos’a gelip buraya uğramadan asla gitmemelisiniz. Asklepion aslında Kos Adasına hayran kalabileceğiniz en güzel yerlerin başında geliyor. Hipokrat’ın ölümünden sonra onun adına adanmış bir bölgedir. Apollon Sunağı, Roma Hamamı ve başka bir tapınak ile gezip görmeniz ve kesinlikle fotoğraf çekmeniz gereken bir yerdir.

Hipokrat Ağacı

2400 yıl önce Hipokrat’ın gölgesinde öğrencilerine ders anlattığına inanılan ‘Hipokrat Ağacı’ turistlerin en çok tercih ettiği noktaların başında gelmektedir. Tıbbın babası olarak adını tarihe kazımış bir insanına günümüzde böyle turistik noktalarda anılması bile ne kadar farklı.

Yel Değirmenleri

Kos Limanı’na 25 kilometre mesafede yer alan yel değirmenleri fotoğraf çektirmek için ve güzel anılarınıza yenisini eklemek için harika bir yerdir. Gerçekten görünce güzelliği büyüleyecektir. Burası şehir merkezine uzak olmasına rağmen ziyaretçi akınına uğrar.
Şövalyeler Kalesi

Tarihe meydan okuyan oldukça gösterişli bir kaledir. Heybetini hiç yitirmeden günümüze kadar gelmiş. Hemen Kos Limanı’nın girişinde bulunan Şövalyeler Kalesi bir köprü ile ana karaya bağlıdır. Kesinlikle gezip görmelisiniz.

Kos Adası Plajlar

Yunan Adaları’na gelip de birbirinden güzel plajları görmeden gitmek olmaz. Tigaki, Lambi, Therma, Kefalos, Marmari ve Mastichari Kos Adası tatiliniz sırasında gezip görmeniz ve deniz keyfini yaşamanız gereken yerdir.

Related posts

Bodrum’da Nerede Kalınır?

Duygu Tunçer

Side Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Büyükada Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.