Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Koza Han

Bursa gezilecek yerler listesi yapmaya devam ediyoruz. Gezmek, eğlenmek, yeni yerler tanımak ve tabi ki birazda tarihe şahitlik etmek için tercih edebileceğiniz farklı bir şehirdir Bursa!

kozahan

Tarihteki önemi ve tabi ki en farklı mekanları ile hayal edebileceğinizden daha da farklı bir şehir tanıyacaksınız. Yalnız burada en önemli olan detay tabi ki tura çıkmadan önce gideceğiniz şehri önceden tanımanızı ve görülecek yerleri araştırmanızı tavsiye ederim. Böylelikle hem daha rahat gezersiniz hem de hayal ettiğinizden daha da keyifli bir tura çıkmış olursunuz.

Ulu Camii yakınlarında olan Koza Han, 1491 yılında dönemin Osmanlı padişahı 2.Bayezid tarafından Mimar Abdül ula bin Pulat Şah’a yaptırılmıştır. Hanları ile ünlü olan Bursa’da ipek ürünler satın alabileceğiniz üst katı bulunan ve alt kısmının ise kafeteryalar ile dolu olduğu, yaz günlerinde oldukça serin olan bir yapıdır.

kozahan1

Bursa’nın tarihi mekanları ve en güzel alanlarını gezip görmeye devam edecekseniz, bir sonraki yazımı okumayı unutmayın. Bilerek kısa tutuyorum ki yazılarımı, hem okurken sıkılmayın hem de güzel planlarınızı yaparken zamanınızı çok fazla harcamayın!

Bursa’da gezilecek yerler listesini incelemeye devam edin!

Related posts

Nisan Ayında Nerede Balayı Yapılır?

Duygu Tunçer

Dünyanın En Güzel Metropolleri

Duygu Tunçer

Bebekle Uçağa Binmenin 5 Yolu

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.