Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kurban Bayramı Tatili Yaklaşırken Bilmeniz Gerekenler

Yazın son demlerine hazırlanıyoruz ve belki de Kurban bayramı tatili ile bu sezonu kapatacağız. Birçoğumuz için güzel planlar devreye girmişken bilmeniz gereken birkaç detayı size aktarmam şart.

Tabi ki yaz tatili için en güzel zamanlardan olan Eylül ayının ilk haftası, pek çok tatil cennetinin dolu olduğu anlamını taşıyor. Özellikle hükümetin bayram tatilini birleştirip 10 gün izne çıkarması da cabası. Her yer daha kalabalık ve tabi ki daha pahalı olacak.
Burada önemli olan erken rezervasyon ile alınmış olan tatillerin kesinlikle daha ucuza alınmış olmasıdır. Peki, siz tatilinizi satın almadıysanız ve son dakikaya bıraktıysanız ne yapabilirsiniz?

Son dakika ucuz tatil fırsatları!

Kesinlikle karşınıza çıkacak olan son dakika ucuz tatil fırsatlarına göz atmalısınız. Mesela sessiz sakin bir tur planı yapmak isterseniz Amasra ya da Akçakoca gibi küçük şehirleri tercih edebilirsiniz. Hem fiyatlar daha uygundur hem de butik otellerde güzel zaman geçirebilirsiniz.

Karadeniz’e gidebilirsiniz. Sadece amaç denize girmek değil de doğa ile baş başa kalıp, huzuru bulmak ise kesinlikle gezip görebileceğiniz en güzel yerlerin başında Karadeniz gelmektedir.

Abant ise diğer bir seçenek olabilir. İsterseniz ahşap evlerde konaklayabilir ya da otelleri tercih edebilirsiniz.

Kamp yapabilirsiniz!

Muğla, Köyceğiz Gölü harika bir kamp yeri olabilir. Muğla’nın tüm güzelliklerini de böylece keşfetmiş olursunuz.

Yine aynı şekilde Çanakkale, Kazdağları. Her yıl pek çok turisti konuk eden Kazdağları kamp için muhteşem bir tercih olabilir.
Marmaris, İnbükü Orman Kampı ise size muhteşem bir seçenek sunuyor. Gerçekten yeşil ile mavinin birleştiği en güzel noktada kendinizi bulabilirsiniz.

Yenice Ormanları ise Karabük’ün en güzel tarafı. Kamp kurabilir, doğası ile huzur bulabilir ve keyifle tatilinizi geçirebilirsiniz.

Related posts

Selimiye Camii

Duygu Tunçer

Tatilinizi planlarken bunlara dikkat edin!

Duygu Tunçer

Kayak Turları ve Kış Otelleri

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.