Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Kuşadası Gezilecek Yerler

Mavinin en güzel tonuna doyabileceğiniz bir tatil planı yapmak isterseniz seçimlerinizi Kuşadası otellerinden yana yapabilirsiniz. Kuşadası tatili için bilmeniz gereken birkaç detay var. Özellikle Kuşadası gezilecek yerler listesi yapmadan gününüzü planlamamalısınız. Şimdi hep birlikte Kuşadası gezilecek yerler listesi yapalım!

Dilek Yarımadası Milli Parkı

6’sının dünyada sadece burada bulunduğu 804 bitki türü ve Anadolu Parsı gibi soyu tükenmekte olan türlerin yer aldığı Dilek Yarımadası Milli Parkı, İyon Medeniyetinden kalma tarihi kalıntıları da barındırmaktadır.Kuşadası Milli Parkı

İsminin de anlamını taşıyan güzle bir yere uğramalısınız. İlk durak tabi ki Kuşadası Milli Parkı. İçerisinde 209 farklı kuş türünün yaşadığı harika bir yerdir. Doğa ve kuş türlerini fotoğraflayabileceğiniz, Kuşadası’nın merkezine 28 km uzaklıkta bulunan milli parktır.

Güvercinada

1957 yılında yapılan çalışma ile karaya bağlanan Güvercinada, Kuşadası’nın en turistik noktalarının başında gelmektedir. Muhteşem manzarası ile görmeye gelen herkesin hayran kaldığı noktadır.

Zeus Mağarası Kuşadası

Zeus’un kardeşi Poseidon’u sakinleşmesi için beklediği yerdir. Dilek Yarımadası’nın tam girişinde bulunan mağara içindeki havuz kışın halk yazın ise turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Doğal havuzda en az 4 metrelik bir dalış yapmanız gerekiyor.

Kurşunlu Manastırı Kuşadası

11.yüzyılda Bizanslılar tarafından inşa edilen Kurşunlu Manastırı, Davutlar’a 10 km mesafede yer almaktadır. Körfezi kuş bakışı gören manzarası ile en güzel manzara fotoğraflarını çekebileceğiniz yerdesiniz.

Didyma Antik Kenti

Aydın’ın Söke ilçesinde yer alan Yunanca’da “ikiz kardeş” anlamına gelen Didyma Antik Kenti, Pers zaferinden sonra yapımına başlanan ve Apollon’a adanan antik kent döneminin en önemli kehanet merkezi olarak biliniyor. Apollon Tapınağı, hamam kompleksi ve su sarnıcı en önemli bölümleri.

Efes Antik Kenti Selçuk

Kuşadası’nın Selçuk ilçesinde yer alan Efes Antik Kenti, Cilalı Taş Devri’ne dayanan tarihi ile en çok ziyaret edilen noktalar arasındadır.  Kalıntıları 8 km’lik bir alandadır. Artemis Tapınağı, Celsus Kütüphanesi ve Yedi Uyurlar en önemli noktalardır.

Şirince Köyü İzmir

Dünyanın yok olup sadece bu küçük köyün kalacağı yönünde çıkan haberler ile bir zamanlar insan akınına uğramış olan Şirince köyü hala İzmir’in en çok ziyaret edilen yeridir. Ayrıca İzmir Gezilecek Yerler listesine de göz atmalısınız.

Related posts

Varna Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Bursa Kapalı Çarşı

Duygu Tunçer

Sevgililer Günü için dev hizmet! Her ilişkiye uygun birbirinden farklı hediye önerisi

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.