Gezilecek Yerler
Gittim Gördüm

Lapland Gezilecek Yerler

Durun ve hayal edin!

Çocukluğunuzda dinlediğiniz birbirinden keyifli ve sizi şaşkına çeviren masalların ülkesi burası! Ren geyiklerinin sürdüğü kızakla kayıp gelen Noel Baba’nın köyünün olduğu yer burası! Yani yılbaşına dair merak ettiğiniz ve sadece hayallerinizde yaşattığınız ne varsa, hepsinin adresi burası!

Üç güzel ülkenin yani Norveç, İsveç ve Finlandiya’nın topraklarının birleşmesinden meydana gelen Lapland, geçimin turizm ve geyiklerden sağlandığı güzel ülkedir. Her yıl aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında en çok ziyaret edilen ülkelerin başında gelir. nedeni ise kar seven herkesin burayı kesinlikle görmesi gerektiğidir.

lapland-gezilecek-yerler2

Lapland’de görmeniz gereken en güzel yer geyik çiftlikleri. Derisinden müzik aleti, her yıl düşen boynuzlarından hediyelik eşya ve daha pek çok yaratıcı fikrin sizi beklediği güzel bir dünyada bulacaksınız kendinizi. Ortalama 10 Euro’ya çiftlik turlarına katılmanızı tavsiye ederim.

Tabi ki benim gibi hayvan severlerin görünce hayran kalacağı ve daha da önemlisi sevmekten kendinizi geri alamayacağınız Huskyleri görmelisiniz. Masmavi gözleri ve hayran kalacağınız güçlerini görmek için siz de çektikleri kızaklardan birine binmelisiniz.

Santa Claus Köyü

Ren Geyiği hem de Husky turuna çıkabileceğiniz Santa Claus Köyü, keyfini çıkarabileceğiniz eşsiz bir gün yaşamanızı sağlayacak.

lapland-gezilecek-yerler

Rovaniemi

Kutup dairesinin tam içinde bulunan Noel babanın köyü olarak anılan yerdir. 7-8 ay boyunca yağan karın keyfini çıkarmak ve kış eğlencelerine katılmak için kesinlikle gelmelisiniz. Hazır buraya kadar gelmişken buz otelleri, minik kilise ve buz bar görmeniz gereken diğer yerler arasındadır.

Rovaniemi Kilisesi

1944 yılında savaşta yıkılınca 1950 yılında tekrar yapılan yapı ilk halinden oldukça farklı bir görüntüyle karşınıza çıkıyor.

lapland-turu1

Ranua Hayvanat Bahçesi

Rovaniemi’ye yaklaşık 73 km uzaklıkta olan ve geyikleri, ayıları ve daha pek çok doğal güzelliği de görebileceğiniz eşsiz bir yerdir.

Yurtdışı turlar arasında kesinlikle değerlendirmeniz gereken Lapland Turları yeni yıl için seçimlerinizi bekliyor.

Related posts

Tatil İçin En Ucuz 5 Avrupa Ülkesi

Duygu Tunçer

Heyyy duydunuz mu? Kış Saati uygulaması artık Yok!

Duygu Tunçer

Budva Gezilecek Yerler

Duygu Tunçer

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.